Zaujímavosti

Ako si užiť Valentín počas pandémie?

valetnín, rosé víno, darčekový set

Po skoro roku pandémie a izolácie doma so svojimi polovičkami, kedy sa musíte deliť o spoločnú miestnosť počas home-office, by ste možno Valentín (14. februára) najradšej strávili sami. Ale ak sa z veľkej lásky k partnerovi rozhodnete zaprieť a byť aj tento rok romantický, tento článok je práve pre vás.

Hoci mnohých pohoršuje komerčná stránka tohto sviatku, nájde sa množstvo tých, ktorí si atmosféru 14. februára každoročne užívajú naplno. Čo sa lásky týka, byť niekedy trochu extra, nie je až tak na škodu. Párové masáže, či romantické večere v reštauráciách, sú však tento rok skôr vysnenou predstavou ako realitou. Kvôli pandémií si Valentín môžeme vychutnať akurát tak doma. A aj keď to možno znie ako ďalší stereotypný deň, so štipkou snahy a kreativity z toho môže vzniknúť aj romantické rande doma 🙂

all you need is love and a bottle of TAJNA wine

Ak Valentín trávite so svojou polovičkou, prinášame vám tipy, ako si spríjemniť tento deň.

1) Raňajky do postele

Najväčším romantikom odporúčame začať rovno s chutnými raňajkami v posteli. Takáto milá pozornosť na ráno bude mať u vášho partnera alebo partnerky zaručený úspech. Lievance alebo french toast v tvare srdca s javorovým sirupom môžu byť správnou voľbou. Na čo však nesmiete zabudnúť sú bublinky! Sekt Cuvée du Terroir je ako stvorený na túto príležitosť. V prípade, ak sa vám príprava raňajok zdá veľmi náročná, sekt určite zaboduje.

2) Romantická valentínska večera

Ak máte výhodu bývania v meste, využite možnosť donášky a podporte lokálnu reštauráciu. Tým zabijete rovno dve muchy. Bez starostí potešíte svoje a partnerove chuťové bunky a podporíte podnikateľa, ktorý to v týchto časoch určite potrebuje. Ak zatúžite predviesť svoje kulinárske schopnosti, vsaďte na recept, ktorý poznáte, alebo taký, ktorý viete, že dopadne úspešne.

K jedlu si môžete spraviť príjemnú degustáciu vín a preto správny výber netreba podceniť. Príležitosť nám napovedá, že večer by mali obohatiť skôr ružové alebo červené vína, ktoré sme nakombinovali do Valentínskych setov.

Základne zásady výberu by sme však odporúčali robiť podľa týchto pár pravidiel:

  • K chuťovo výraznejším a sýtym pokrmom sa podávajú červené vína. Zároveň platí, že komplikovanejšie jedlá by mali sprevádzať zrelšie a vzácnejšie vína.

  • K ľahkým jedlám ako sú cestoviny, či šaláty a podobne sa najviac hodia ružové vína.

  • Sladké vína tvoria ideálny pár so syrmi s modrou plesňou. Samozrejme, sladké vína tvoria dokonalý pár aj so sladkými dezertami.

  • Šumivé víno alebo sekt je vhodný skôr ako aperitív.

  • Ak na Valentína predsa len zatúžite po dobrom bielom vínku, bude vám pasovať najmä k ľahkým jedlám z hydiny, rýb a bielym syrom. Vyzretejšie biele vína sa podávajú k ľahším pokrmom z tmavého mäsa a k jedlám s bielymi sýtejšími omáčkami.

3) Chutný darček rozžiari váš Valentín

So zbytočnými darčekmi to preháňať nemusíte. No darček v podobe setu vín a čokolád je niečo, čo poteší nie len vášho partnera či partnerku, ale aj vás 🙂 A navyše ho objednáte pohodlne cez náš e-shop. Doručíme vám ho úplne zadarmo!

Príjemný Valentín!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *