„Všetko ma stále viedlo k vínu.“

Naša história

Autorom myšlienky je Rastislav Demeš, pôvodne biológ pôsobiaci v biznise. Vždy bol tak trochu romantik a miestne výhľady a západy slnka mu učarovali tak veľmi, že sa na ne chcel dívať každý deň. Jeho časté potulky po obci Tajná a túžba vyrábať vlastné víno z vlastného hrozna, ho inšpirovali k výsadbe vinohradu práve na tomto mieste. Tajným snom Rastislava a celej rodiny bolo prilákať ľudí do nepoškvrnenej prírody ďaleko od mestského ruchu a bez priemyselných zón a ukázať im čaro poctivého slovenského vína.

vinohrad tajna ruky

Ekologické vinohrady

Príroda nám dáva dokonalý produkt vo forme hrozna a my jej to chceme neustále odplácať. Ekologickým prístupom k vinohradu tvoríme víno bez rezíduí po chemických prípravkoch, minimálne zaťažujeme životné prostredie a budujeme prirodzenú imunitu vinohradov. Dbáme na kvalitu, nielen prostredia ale aj produktu, ktorý tvoríme.

Naše víno

Víno pre nás nikdy nebolo iba produktom. Pracujeme s ním, zlepšujeme jeho kvalitu, rastieme s ním a každý deň píšeme jeho príbeh. Víno prepája prostredie, ľudí, remeslo a vytvára jedinečný zážitok. Dopĺňa atmosféru, jedlo a nekonečné rozhovory s priateľmi a rodinou.

Našim cieľom je a vždy bolo dostať víno bližšie ľuďom, alebo tiež ukázať, ako si k nemu nájsť cestu a zažiť ho naozaj plnohodnotne. Produkcia vína a zveľaďovanie vinohradu je preto iba časťou našej misie.

Náš tím

Našou spoločnou prácou vo vinohrade a vinárstve zabezpečujeme, že o naše vína je dobre postarané a to od zdravého viniča až po kvalitnú fľašu vína. Sme radi, že Vám môžeme ponúknuť to, čo naozaj robíme zo srdca. A aj keď sme každý iný, tvoríme tím ľudí, ktorých spája jedna vášeň a tou je víno.

Priatelia.
Víno.
Tajomstvá.
Život.
Radosť.