Zaujímavosti

Keď vinárstvo nie je len o víne

vinarstvo, architektura, australia

Ozajstní milovníci vína nielen radi ochutnávajú víno, ale aj navštívia vinárstvo, kde sa víno dorába. A vinári im zase radi predstavia nielen svoje víno, ale aj vinice a vinárstvo. V mnohých prípadoch sa návšteva vinárstva stala prestížnou záležitosťou, pričom vinárstva sa snažia navzájom predstihnúť nielen v kráse viníc a kvalite vína, ale aj v architektúre. Po celom svete architekti vybudovali ohromujúce stavby, ktoré vzdávajú hold viniciam a vinárstvu.

Predstavujeme 10 pôsobivých vinárstiev, v ktorých sa rozhodli očariť vaše zmysly nielen dobrým vínom a prírodou, ale aj krásnou a zaujímavou architektúrou.

Bodegas Ysios

Stavba bola koncipovaná ako miesto uctievania vína a jeho meno je poctou Isis a Osirisovi, egyptským bohom spájaným s vínom. Vinárstvo navrhol Santiago Calatrava v španielskom regióne La Rioja a bolo ukončené v roku 2001. Má hliníkovo-cédrovú strechu, ktorá odráža okolitú hornatú krajinu.

Chateau Margaux

Vinárstvo Chateau Margaux v Bordeaux je jedno z najslávnejších a najstarších vinárstiev na svete a tiež je považované za najkrajšie vinárstvo v Bordeaux. Panské sídlo vinárstva nájdete aj na etikete ich fliaš.

Vinárstvo Darioush

Architektúra celého vinárstva Darioush v Napa pripomína perzský palác. Bol to zámer majiteľa Darioush Khaledi, ktorý tým chcel vzdať poctu jeho domovine.

Chateau Pichon-Lalande

Jeden z najviac fotografovaných vinárskych zámkov na celom svete. Toto vinárstvo v Bordeaux je teraz vo vlastníctve rodiny Rouzaud, ktorá tiež vlastní dom Louis Roederer Champagne.

vinarstvo, vinohrady, slnko, zobor

Marques de Riscal

Keď španielske vinárstvo Marques de Riscal (založené v 19. storočí) chcelo dosiahnuť, aby každý návštevník vyskúšal inovatívneho ducha a svet pocitov, ktoré vinárstvo stelesňuje, obrátili sa na slávneho architekta Franka Gehry. Stavba bola dokončená v roku 2006 a komplex okrem vinárstva zahŕňa hotel, reštauráciu a kúpele. Ružovo sfarbený titánový exteriér má evokovať stuhu obtočenú okolo darčeka.

Castello Di Amorosa

Dario Sattui bol rozhodnutý postaviť najkrajšiu a najzaujímavejšiu stavbu v Severnej Amerike na oslavu skvelého vína. Inšpirácia prišla v podobe toskánskeho hradu z 13. storočia.

Chateau Ducru-Beaucaillou

Navrhol ho slávny parížsky architekt Paul Abadie, tento zámok v Bordeaux je tak ikonický, že rovnako ako Chateau Margaux tiež zdobí etikety vína.

Ledson

Stavba tohto vinárstva v Sonoma spôsobila, že vinárstvo sa stalo slávnym najprv vďaka budove. Vďaka pozornosti, ktorú impozantná stavba pritiahla sa rodina Ledson rozhodla prioritne venovať vínu.

Bodegas Irius

Jedno z najmodernejších vinárstiev v Španielsku. Budova má zo širšej perspektívy pripomínať motýľa.

Prijmite pozvanie na eventy a degustácie a zažite neopakovateľnú atmosféru vinárstva Tajna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *