Novinky, Zaujímavosti

Víno Tajna – zabudnite na nudné firemné porady, urobte si ju u nás

firemný event a workshop vo vinárstve

Klasické firemné porady sú o zívaní, mobilných komunikáciách ukrytých pod stolom a hlavne o pohľadoch na hodinky, kedy to konečne všetko skončí. Ľudia sedia uzavretí do seba. Väčšinou tí, čo dostali miesto v blízkosti šéfstva, sa snažia zaujať agresívnou mimikou vrchnosť. Ako ich všetko veľmi, ale veľmi zaujíma. Nejde o žiadnu novinku. Všetko sa už roky rokúce odohráva nielen na Slovensku, ale po celom civilizovanom svete. Vinárstvo Tajna vám ponúka alternatívu, vďaka ktorej budete mať z firemnej porady zážitok.

Radosť z porady. Po jej skončení sa totiž môžu všetci jej účastníci tešiť, že sa opäť stretnú. V inom duchu. Slovná hračka – na vínnom duchu. Ponúkame vám možnosť absolvovať firemnú poradu v prostredí, ktoré je duševným wellnesom pre všetkých, najmä však pre tých, ktorí neznášajú vysedávanie a iba reči, i pre tých, čo cítia, že by mali niečo povedať, a nemajú odvahu.

Ešte kým sa dostaneme k tomu, ako by mohla vínna firemná porada u nás pomôcť vašim zamestnancom, aby sa zblížili a otvorili tvorivej komunikácii, myšlienku od Rogera Scrutona: „Len víno nezatemňuje svetlo dopadajúce na náš svet ako napríklad silné destiláty. Ani ako drogy nevsugeruje, že sme na prahu inej reality. Posväcuje skutočnosť tu a teraz.“

Porada, na ktorú sa bude dlho spomínať

Ako môže vyzerať vaša nezabudnuteľná firemná porada? Nielen víno, ale aj iné prostredie ľudom pomáha. Máme okolo nás nádherné vinice, svieži vzduch a moderné priestory vinárstva Tajna, ktoré sa na nič nehrajú. Postavili sme ich tak, aby v nich bolo ľuďom dobre. Dostanete sa na inú duševnú úroveň. Spojenie prírody okolo a čistého architektonického poňatia nášho vinárstva sú zážitkom. Pokojne si pred poradou dajte za pohárik vínka. Budete prekvapení, ako pomôže uvoľniť atmosféru a ako naštartuje myslenie.

Lebo možno neviete, ale prezradíme vám veľké tajomstvo – podľa neurologických výskumov pracuje mozog po a pri degustácii vína oveľa usilovnejšie ako pri riešení matematickej úlohy. Z konzumácie vína má príjemnejší zážitok, ako z rovnice o troch neznámych.

Vaša firemná porada, o ktorej sa bude dlho rozprávať a napraví pošramotené vzťahy, nadviaže nové firemné priateľstvá a dá vzniknúť možno samovoľne nápadom, ktoré vás posunú do ďaleka, nebude len o víne. Pripravíme vám krajové špeciality, prejdete si vinárstvo a na čerstvom vzduchu vás zasvätíme do našej modernej výroby vína.

 

vinarsto Tajna

Cez pohár vína vnímate svet presne taký, aký je

Víno je čistiareň duší a vzťahov. Na rozdiel od pálenky, ktorá zvádza k agresivite, je nápojom porozumenia aj pri krutej pravde. Už veľmi dávno napísal Thomas Jefferson, americký prezident z dávnych čias , že „jediným protiliekom na whisky je víno.“ Len cez pohár vínka totiž vidíme náš každodenný svet zo správneho uhla. Víno vrhá svetlo do vnútra človeka, do jeho duše. Naznačuje mu inú cestu, aby spoznal bytie. To sme nevymysleli my. Sú to slová britského spisovateľa Rogera Scrutona. A všetci, čo u nás zažili firemné porady alebo team buildingy, s ním súhlasia. Tento zaujímavý a u nás úplne neznámy filozof obhajuje prastarú myšlienku, pripisovanú už Platónovi, že bohovia nikdy človeku nedali nič cennejšieho než je víno.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *