Víno Tajna na vás nečaká iba v reštauráciách v centre veľkých miest. Príroda nám tento rok nadelila až nečakane veľa snehu a aj zimu, ako sa na toto ročné obdobie patrí. Rezervácie v hoteloch fičia, do ktorých to „šusnete“ priamo (alebo takmer) k poháru z vinárstva Tajna?

Víno Tajna – užite si s nami lyžovačku

V Jasnej u Björsona – Björnsonka – Eko-šport hotel Jasná

víno TajnaV prípade Eko-šport hotela Björnson v Jasnej to platí takmer doslova. Nórsky dramatik a nositeľ Nobelovej ceny, ktorému Liptáci na počesť postavili túto horskú chatu, tu síce víno Tajna nenalieva, no má na to svojich ľudí.
Hotel sa nachádza v Demänovskej doline, priamo uprostred lyžiarskeho strediska Jasná. Je blízko svahu a lanovky, takže na lyžiach sa z hotela dostanete do celého strediska Jasná. Chatu Björnson postavili v roku 1952 v typickom horskom štýle a hneď patrila k najmodernejším chatám.
Dnes sa v areáli Björnsonky spolu s hlavnou chatou nachádzajú ďalšie dve ubytovacie zariadenia – Villa a Hostel. V Björnsonke si tak nájde vhodné ubytovanie každý – rodina s deťmi, priateľské partie, dvojice, snowborďáci.
Vínna karta ponúka niekoľko druhov bieleho či červeného vína. V ponuka sú aj šumivé vína Prosecco Perlae Naonis Millesimato a Champagne Cuvée de La Reine. Z bielych vín si pochutnáte na týchto druhoch: Veltlínske zelené, Rizling rýnsky, Rulandské šedé, Tramín červený, Devín či Tokajský výber 3-putňový. Z červených vín sú v ponuke: Rulandské modré, Frankovka modrá, Alibernet Varieto. Niekomu zasa môže dobre padnúť po lyžovačke a dobrej večeri Svätovavrinecké rosé.

 Prečítajte si aj Veda za vínom – vyrobiť veľké víno je umenie

Fortuna sa usmieva v Spišskej Sobote – Penzión FORTUNA*** Spišská Sobota

víno Tajna
Či už do Spišskej Soboty, najstarobylejšej mestskej časti Popradu, zavítate zo svahu len 15 kilometrov vzdialených Vysokých Tatier alebo z blízkeho AquaCity, alebo sa len tak poprechádzate medzi gotickými, renesančnými či barokovými domami, viete, kde nájdete kvalitné víno TAJNA.
Penzión Fortuna sa nachádza v dolnej časti Sobotského námestia, v historickej budove. Penzión má pekné klenbové, elegantne zariadené priestory. No tie nie sú jediným lákadlom. Fortuna má jednu z najväčších vinoték-reštaurácií na Slovensku. Vínnu kartu neustále obmieňajú, lebo niektoré vína majú limitované množstvá, prípadne sa zmenil ročník. Ak chcete mať svoju značku vína Tajna istú, rezervujte si návštevu.
Ani reštaurácia sa nedá zahanbiť a ponúka špeciálne menu: Du Jour Menu – denné menu „neobyčajné menu…“, Prestige Menu – hlavné menu „nechajte sa zlákať ročným obdobím…“, Déj? Vu Menu – tematické menu „mali sme tušenie, že tomuto neodoláte…“. A pohár výborného vína k tomu.

Prečítajte si aj Rulandské šedé – pár faktov, ktoré by ste o ňom mali vedieť

Zimný raj v Oravskom háji – Garden Hotel & Resort Oravský háj – Brezovica

víno TajnaRozprávkové miesto, čarovný areál – to je hotel Oravský háj v Brezovici neďaleko Trstenej. Polohou „na konci sveta“ je ideálnym miestom pre nerušenú dovolenku. Čaká vás tu pravá oravská zima, lyžovačka na novootvorenej zjazdovke, relax v novom wellness, no aj množstvo ďalších aktivít.
Dominantou rezortu je hlavná „drevenica“, zrekonštruovaný mlyn z roku 1921. Celý rezort je postavený v štýle typickej ľudovej architektúry a skladá sa z niekoľkých štýlových, drevených budov.
Areál má novú 950-metrovú zjazdovku pre začiatočníkov a 650-metrovú zjazdovku pre pokročilých lyžiarov a snoubordistov. Zo svahu si to môžete rovno zlyžovať do vynovenej čajovne na teplý čaj či varené vínko.
Reštaurácia je zameraná – ako sa na drevenicový raj patrí – na slovenské špeciality, labužnícku jahňacinku, bryndzové halušky, ale aj zdravé jedlá, ako aj vynikajúce akostné vína.
Tie sú vám dopriate aj v unikátnej oravskej vínnej pivnici – Prvej Tokajskej pivnici na Orave aj s kvalitnými vínami Tajna. V pivnici pravidelne organizujú ochutnávky vín.

Prečítajte si aj Víno Tajna – aj tu nás môžete ochutnať I. a Víno Tajna – aj tu nás môžete ochutnať II.

Prijmite pozvanie na eventy a degustácie a zažite neopakovateľnú atmosféru vinárstva Tajna.

degustácia vína Tajna

Viac zaujímavých článkov pre všetkých, ktorí milujú víno nájdete v našom magazíne.

Foto: http://www.bjornsonka.sk/, www.penzionfortuna.sk/, http://oravskyhaj.sk/

E-shop
Magazín