Zaujímavosti

Svetové celebrity s vášňou k vínu

vino, flasky, sud

Aj slávne osobnosti podľahli čaru vína a vinárskeho umenia. Niektoré len prepožičali svoje meno značke, ale celebrity, u ktorých ide o skutočnú vášeň k vínu, nakúpili aj vinice a produkujú svoje vlastné vína. Dôvody na to majú rôzne – u niektorých je to rodinná tradícia, iní majú vinárstvo ako záľubu, alebo to berú ako investíciu.

Medzi známe celebrity patria napríklad Dan Aykroyd, Antonio Banderas, Drew Barrymore, Carole Bouquet, Francis Ford Coppola, Gérard Depardieu, Wayne Gretzky, Madonna, Angelina Jolie & Brad Pitt, Fergie, Olivia Newton –John, Andrea Boccelli, Cliff Richards, Sting, David Beckham a mnoho ďalších, Pierre Richard a mnoho ďalších.

Svetové celebrity s vášňou k vínu

Francis Ford Coppola

Svetoznámy režisér je pravdepodobne prvá celebrita s vlastným obchodom s vínom. Coppola vstúpil do vinárskeho biznisu koncom 70-tych rokov, kedy odkúpil jedno z prvých vinárstiev, ktoré v 19. storočí založil fínsky námorný kapitán. Usadlosť v kalifornskej Napa Valley je prístupná verejnosti a okrem výroby ponúka aj možnosť ochutnávky miestneho vína a posednia v reštaurácii.

červené víno, pohár

Andrea Bocelli

Operný spevák s úžasným hlasom má v sebe vinárske gény. Jeho rodina vyrába víno v Toskánsku už viac ako 300 rokov. Preto sa niet čomu čudovať, že v tejto tradícii spolu so svojim bratom pokračuje a vyrábajú vína z dvoch odrôd – z hrozna Sangiovese, ktoré je typické pre Toskánsko a Cabernet Sauvignon. Rodina produkuje cca 25 000 fliaš ročne a väčšina produkcie je určená na americký trh.

Gerard Depardieu

Známy milovník vína kúpil prvé vinice koncom 70-tych rokov. O 10 rokov neskôr získal ďalšie pozemky v Loire Valley a stal sa veľkým producentom vína. Produkuje cca 350 000 fliaš a 12 druhov vína. Kritici raz napísali o jeho víne – „Ochutnajte jeho červené víno a získate dokonalý portrét o ňom a o jeho temperamente“.

Sting

Sting a jeho manželka Trudie vlastnia vinice v nádhernom prostredí Toskánska. Usadlosť Il Palagio má dlhodobú vinársku tradíciu a rozkladá sa na 350 ha. Víno začal vyrábať v roku 2007 a produkuje tu nielen bio víno, ale aj zeleninu, ovocie, olivový olej a med. Všetko v bio kvalite. Zaujímavosťou je, že tri z ich červených vín nesú názov po Stingových najznámejšich pesničkách – Message In A Bottle, Sister Moon a When we dance.

Antonio Banderas

„Víno je tiež druhom umenia, v ktorom ide o spojenie kultúry, prírody, histórie a kreatívnej práce.“ Španielsky herec je spoluvlastníkom vinárstva Anta Banderas vo Villaalba de Duero. Vyrába 5 druhov vín a jeho vína získavajú vo svete ocenenia.

Angelina Jolie a Brad Pitt

Dvojici Jolie-Pitt učarovalo Francúzsko a v roku 2008 zakúpili zámok Chateau Miraval v Correns vo Francúzsku. Keďže k zámku patrí aj 75 ha viníc, rozhodli sa spojiť so známym francúzskym vinárskym majstrom Marcom Perrinom a v roku 2012 začali predávať svoje prvé ružové bio víno, ktoré bolo vyrobené v množstve 100 000 fliaš. Wine spectator zaradil víno Jolie-Pitt & Perrin Côte de Provence Rose Miraval na zoznam medzi 100 najlepších vín roka. Prvých 6000 fliaš sa predalo v priebehu piatich hodín. Môžete ho však ochutnať len vo vybraných reštauráciach, alebo si ho objednať cez internet.

Prijmite pozvanie na eventy a degustácie a zažite neopakovateľnú atmosféru vinárstva Tajna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *