Zaujímavosti

Perfektné darčeky pre tých, čo milujú víno

Dni sa skracujú veľmi pomaly, ale so stopercentnou istotou a blíži sa milá povinnosť zháňať vianočné darčeky pre našich blízkych. Možno pohoršene krútite hlavou, že vám ešte ani poriadne nevyschli plavky, ale ako sa hovorí, šťastie praje pripraveným. Preto sme vám pripravili zoznam vecí, ktoré určite potešia každého správneho milovníka vína. Ak ste sami oddanými konzumentmi vína, odporúčame vám tento článok nenápadne pridať k nákupnému zoznamu darčekov svojim rodinným príslušníkom.

Kazeta s vínom

chardonnay darčeky
Veď čo už poteší nadšeného konzumenta vína viac, ako fľaša dobrého nápoja bohov? Ak ešte ide o degustačnú kazetu toho najlepšieho, čo vinárstvo ponúka, určite nespravíte krok vedľa. Váš výber by mal obsahovať výnimočné vína, ktoré si človek neotvára každý deň. Zaujímavá je aj ochutnávka jedného vína z viacerých ročníkov, keď si podobne ako profesionáli môžete vyskúšať vertikálnu degustáciu. Nebojte sa, že takýto dar je rýchlo pominuteľný. Skutočný „fajnšmeker“ vie oceniť hodnotu kvalitného vína a váš dar určite nezapadne prachom.

Čítajte aj Umocnite s našimi vínami Tajna najkrajšie obdobie roka

Kreatívne doplnky

Ak si neveríte pri výbere vína, lebo nepoznáte vkus obdarovaného, zvoľte pomôcky, ktoré sú osožné pri pití vína. Okrem bežných vecí, ako sú otvárače, poháre, teplomery, chladiace nádoby a iné, je trh plný originálnych a praktických kúskov. Medzi milé drobnosti patria označovače pohárov, či umývateľné fixky na poháre. Knihomoľa poteší atlas vín, romantikov sviečka voňajúca ako víno, kuchárov set korení na varené víno, aj kniha receptov obsahujúcich víno. Nadšencov technických vychytávok prekvapí elektrický otvárač, či prevzdušňovač vína. Svojou eleganciou potešia chladiace kocky, ktoré sú alternatívou ľadu, a neriedia vodou obsah pohára.
darčeky Tajna degustácie

Víno ako zážitok

Večery s priateľmi, ktorí majú spoločnú záľubu vo víne, určite obohatia rôzne spoločenské a vedomostné hry. Výber je naozaj široký, hoci je možne, že niektoré varianty sa dajú zohnať iba v zahraničí. Na výber sú strategické vedomostné i taktické hry. Zmerajte si svoje znalosti o víne v rôznych kvízoch, vyskúšajte vínové bingo, svoje zručnosti precvičíte pri 3D puzzle, alebo hlavolamoch. Skvelý tip na zážitkový darček počas celého roka pre odborníkov i laikov je aj vstup na event – degustáciu vín alebo na kurz vínoznalectva.

Čítajte aj Malý ťahák pre vinárskych laikov

Darčeky pre vinárky

Vinári nezabúdajú, že dámy majú na darčeky vysoké nároky. Ženy majú na dobré víno citlivý nos a škála ich obľúbených vín je široká. Všeobecne nežné pohlavie obľubuje od ľahkých bielych vín, cez ovocné a ľahko pitné ružové vína. Veľkej obľube sa tešia aj šumivé vína. V neposlednom rade ženu – vinárku poteší kolekcia sladkých a dezertných vín, ktoré sa podávajú napríklad na záver večere. Ak chcete byť skutočne originálni, darujte milovníčke vína kabelku PortoVino. Tento skutočný módny doplnok umožní dáme diskrétne uschovať až dve fľaše vína, nech je kdekoľvek.

Prijmite pozvanie na eventy a degustácie a zažite neopakovateľnú atmosféru vinárstva Tajna.

degustácia vín eventy ochutnávka vínadegustácia vín eventy ochutnávka vínadegustácia vín eventy ochutnávka vína

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *