Novinky

Umocnite s našimi vínami Tajna najkrajšie obdobie roka

Ako skladovať víno v domácnosti, vinárstvo TAJNA

Možno sa to zdá ďaleko, no čas na prípravu vianočných prekvapení, odmien alebo poďakovaní sa nezadržateľne blíži. V snahe obísť koncoročný zhon vo výbere alebo príprave vianočných darčekov, či už pre obchodných partnerov alebo osobných blízkych, vám ponúkame možnosť ich zabezpečenia teraz, v dostatočnom predstihu. Využite našu ponuku a vyberte si z dvoch degustačných balíčkov vín Tajna, ktoré potešia nielen milovníkov vína, ale aj znalcov.

Chardonnay 2014 & 2015

Balíček CHARDONNAY obsahuje kolekciu dvoch výnimočných ročníkov vína, ktoré sú symbolom elegancie. Je súčasne poslednou možnosťou, ako vychutnať prvé víno vyrobené v našom vinárstve z hrozna panenskej úrody ročníka 2014. Partnerom tohto vína je mladší ročník 2015 z tej istej vinice, vďaka čomu si môžete obe vína vychutnať nielen pri oslave záveru roka, ale podobne ako profesionáli vyskúšať si vertikálnu degustáciu. Pri nej ako prvé ochutnajte Chardonnay z mladšieho ročníka a po ňom nádherne vyzrievajúci herbálny až medový panenský zber. Jedinečnosť degustácie s maximálnou dávkou pohody umocnite použitím správnych pohárov na víno a doporučenou teplotou podávania.

Cuvée Sari 2014 & 2015

Balíček CUVÉE SARI je výnimočný pre porovnanie dvoch ročníkov našich prémiových cuvée, teda vín vyrobených spojením tradičných bielych odrôd, ktoré si v Tajnej našli špičkové terroir už na sklonku 18. storočia. Semillon, vyznačujúci sa bohatou ovocnosťou pripomína dužinu žltého melóna a nektáriniek, sme rafinovane zmiešali s vínom Sauvignon Blanc, ktorý sa vyznačuje nádhernou sviežosťou so stopami bielych ríbezlí a citrusovej šupky. Cuvée nazvané podľa mena vinohradu Sari odkiaľ naše hrozno pochádza ochutnáte v paralele ročníka 2015 a 2014. Obe vína sú gastronomickou noblesou, vyniknú napríklad v priateľstve s vianočnou rybou alebo chutným kozím syrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *