Kultúra vína

Vinotéka Miele – vychutnávajte vína štýlovo

Vychutnávanie vína začína pre pravých milovníkov výberom vína. Od uskladnenia doma potom závisí, ako dlho sa budete môcť tešiť z dobrej chuti. Správne uskladnenie vína má bezprostredný vplyv na jeho trvanlivosť. Vinotéka od Miele poskytuje optimálne podmienky na uskladnenie tých najlepších ročníkov.

Optimálna teplota

Podľa druhu vína si môžete na stupeň presne nastaviť teplotu viacerých regulovateľných teplotných zón. Tak môžete udržiavať súčasne optimálnu teplotu pre rozličné druhy vína, napr. biele, ružové, červené. Pre skladovanie vín je okrem teploty veľmi dôležitá aj vlhkosť vzduchu. Systém DynaCool zabezpečuje pomocou integrovaného ventilátora rovnomernú cirkuláciu vzduchu a optimálne rozdelenie teploty a vlhkosti vzduchu. Dlhšie skladovanie vína si vyžaduje špeciálne podmienky na teplotu priestoru, kde je uskladnené. Vinotéka Miele tieto ideálne podmienky prostredia ponúka. Je teda nielen profesionálnym príslušenstvom pre milovníkov vína, ale aj reprezentatívnym dizajnovým objektom do vášho bytu. V podobe voľne stojacich prístrojov sa hodia do každého obytného priestoru.

vinotéka miele 1

Prečítajte si: Servírujete víno pri správnej teplote?

Najvyššia flexibilita

Variabilné rošty na fľaše z hodnotného bukového dreva zabezpečujú optimálne umiestnenie každej fľaše vína. Jednotlivé lišty roštu môžete posúvať, prípadne otáčať o 90° a prispôsobiť tak veľkosti fliaš.

Vinotéka poskytne fľaši každej veľkosti bezpečné umiestnenie

Na každom rošte na fľaše je upevnená lišta, na ktorú sa dá písať kriedou. Sem si zaznačte napríklad pôvod, odrodu viniča alebo ročník. Lišty NoteBoards sú magneticky upevnené a dajú sa odobrať, aby ste na ne mohli pohodlne písať. Variabilné rošty na fľaše zabezpečia optimálne umiestnenie každej fľaše. Jednotlivé lišty roštu sa dajú jedným pohybom ruky premiestniť a prispôsobiť tak tvaru fľaše. Vaše víno bude uskladnené v optimálnej polohe.
vinoteka miele 3

Pôsobivá atmosféra

Nepriame osvetlenie navodzuje pôsobivú atmosféru a podčiarkuje vysokú kvalitu materiálov. LED-osvetlenie si nevyžaduje údržbu a postará sa o optimálne osvetlenie vnútorného priestoru bez lokálnej zmeny teploty. V porovnaní s bežnými žiarovkami sú LED žiarovky zvlášť energeticky úsporné a majú výrazne dlhšiu životnosť.

Prečítajte si: Najbežnejšie vína, ktoré by mal každý vinár ochutnať

Funkčný balík pre pôžitkárov do vašej vinotéky

Profesionálna súprava SommelierSet dodá vinotéke absolútnu pastvu pre oči. S jedinečnou súpravou SommelierSet od Miele zapôsobíte na vašich hostí napríklad aj profesionálnou dekantáciou kvalitných vín. Všetky potrebné pomôcky budete mať teraz vďaka SommelierSetu vždy poruke. A vinotéka vám poskytne ešte ďalšie vymoženosti. Vychutnajte si šampanské alebo biele víno z vychladených pohárov a fľaše s vínom udržiavajte vždy správne vychladené aj po ich otvorení.

Prijmite pozvanie na eventy a degustácie a zažite neopakovateľnú atmosféru vinárstva Tajna.


Viac zaujímavých článkov pre všetkých, ktorí milujú víno nájdete v našom magazíne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *