Magazín

Večery s vínom kolekcie SUNSET

Večer v rodinnom vinárstve TAJNA uprostred ekologických vinohradov

Víno plné chuti a… Slnka! Vychutnajte si letné večery s vínom Sunset

Predstaviť si poriadne šťavnatý strapec hrozna v čase letných horúčav, to dokáže nahnať sliny do úst. No čo ak tieto bobuľky prejdú rukami šikovných vinárov a dostanú sa do fľaše červeného? Chuťové poháriky sa naplnia bohatou chuťou, v ktorej bude čo skúmať. Otvorte si s nami fľašu červeného vína Sunset a vychutnajte si ho rovnako ako prítomný okamih.

Kopec poctivého hrozna 

Tam, kde sa slnko ešte nedokáže rozlúčiť s okolitou prírodou, vznikol vinohrad Sari. Stojí na kopci, a preto má vinič ideálne podmienky na rast. Každá bobuľa hrozna je osobitne pobozkaná slnkom, vďaka čomu je strapec čo strapec ideálne dozretý, šťavnatý a mimoriadne bohatý na chuť. Základ pre kvalitné slovenské odrodové víno by tu bol. 

Aby sa však nápoj bohov mohol líšiť od ostatných, na to treba ešte špeciálnu vlastnosť. Kolekcia Sunset ňou disponuje, pretože sa môže pochváliť, že bola vytvorená (vypestovaná) organickým spôsobom. Nech sa príroda postará o akékoľvek prekvapenia, aj bez použitia chémie sa dá vypestovať hrozno, ktoré má mimoriadne chuťové vlastnosti.  

A tak ako sme si slnečné dni, letné večery a šťavnatosť bobúľ užívali my, keď sme sa o vinič starali, rovnako si hrozno môžete vychutnávať počas letných večerov aj vy, koneční konzumenti. Červené víno z kolekcie Sunset sa v plnej kráse na jazyku rozvinie v treťom roku života.

Slnko v pohári 

Keď príde leto a slnku sa ešte nechce ísť spať, môžeme si príjemné letné večery užívať v jeho spoločnosti. Rovnako tak v spoločnosti vína, ktoré dostalo názov po západe slnka. Máte radi červené víno pre jeho plnú chuť? Pri červenom zapadajúcom slnku si ho môžete prevaľovať na jazyku rovnako lenivo, ako sa slnko kotúľa po večernej oblohe. A hoci hreje stále menej a menej, vy si jeho teplý dotyk môžete užívať v dúšku červeného vína. 

Večer v rodinnom vinárstve TAJNA uprostred ekologických vinohradov

Víno, ktoré má štýl 

Kolekciu Sunset tvoria vína biele, rosé a červené. Všetky majú aj pridanú hodnotu. Keďže hrozno sa rodí na najlukratívnejšom mieste vo vinohrade, každej odrode sa dostáva dostatok slnečných lúčov. Biele víno je svieže, červené víno je ideálne chuťovo vyvážené, komplexné a veľmi temperamentné. Vynikajúco chutí najmä pri pohľade na zapadajúce slnko, pri letnej večeri pod holým nebom, ale aj počas letnej grilovačky. Má mohutnejšie telo a charakterizuje ho dlhšie zrenie vo fľaši, vďaka čomu má svoj vlastný štýl a jedinečnosť.  

Pinot Noir, Cabernet Sauvignon alebo Dunaj z kategórie červených vín sú typické stredne vysokým až vysokým obsahom alkoholu. Čím viac sa zameriate na bohatú chuť vína, tým viac vás osloví aróma. 

Keď sa víno červená 

Červené víno kolekcie Sunset sa od hanby určite nečervená, a v tom sa utvrdíte, len čo si v rukách poťažkáte elegantnú fľašu. Ako sa len vyníma na stolíku na terase počas horúcich letných večerov, keď vo vzduchu cítiť vôňu poliatych záhrad! Otvoriť si v tomto okamihu kvalitné červené víno vám vôbec nemusí spôsobiť výčitky svedomia. Koľko takýchto západov slnka ešte uvidíte? Každý okamih je jedinečný a zaslúži si oslavu. Či si červené víno vychutnáte osamote, alebo sa rozdelíte so svojím životným partnerom, každým dúškom si užijete jeden luxusný okamih. Vychutnať si ho môžete napríklad aj na eventoch priamo vo vinárstve, čím sa dostanete priamo do centra diania a spoznáte pravú tvár vína aj vinárstva. 

Večer v rodinnom vinárstve TAJNA uprostred ekologických vinohradov