cervene vino dekantacia

Kto chce psa biť, palicu si nájde. A kto chce víno piť, nájde si dôvod tiež. A nebude to mať ťažké. Lebo odôvodnení, prečo si dopriať kvalitné víno je naozaj neúrekom. Niektoré sú zdravotné, iné imidžové, ďalšie úsmevné. Ak sa najbližšie budete rozhodovať, aký alkohol zvoliť z nápojového lístka, majte na pamäti argumenty, v ktorých jednoznačne víťazí nápoj bohov.

Kvalitné víno má štýl

Či máte na sebe „malé čierne“ alebo pyžamo, s pohárom vína v ruke sa vždy cítite elegantne. Poldecák alebo fľaša piva vo vás tento pocit prebudí len ťažko. Z vína vám nehrozí ani veľké „pivné“ brucho, skôr naopak – je povolené aj pri diétach. Víno je všeobecne akceptované. Môžete si ho bez výčitiek otvoriť pred prísnymi rodičmi. Nie ste považovaní za alkoholika, ani keď si ho objednáte dopoludnia alebo k chutnému obedu. Víno má štýl aj zvonka. Prázdne vínové fľaše a zátky perfektne slúžia na výrobu rôznych dekorácii do vášho domova. A vínové etikety vedia byť malými umeleckými dielami! A bez ohľadu na to všetko je aj cenovo dostupné.
červené víno Tajna

Prečítajte si Podoby vína – prečo chutí víno každý ročník inak?

Zdravotné dôvody

Víno je asi jediný alkohol, ktorý môžete piť  zo zdravotných dôvodov. Najmä tí, ktorí pijú červené víno, dokázateľne znižujú riziko srdcových ochorení. Polyfenoly v červenom víne môžu pomôcť predchádzať ochoreniu ďasien. Cabernet Sauvignon, Petit Syrah a Pinot Noir majú zase najviac flavonoidov, ktoré majú protizápalový, protivírusový a antioxidačný účinok. Kvalitné víno dokonca udržiava bystrú myseľ a pamäť. Konzumenti  vína majú o 34 % nižšiu mieru úmrtnosti ako tí, čo pijú pivo alebo destiláty. Navyše štúdia v BMC Medical Journal ukázala, že dva až sedem pohárov vína týždenne môžu obmedziť depresiu. Pohár červeného vína je aj dobrý prostriedok proti nespavosti, a to bez receptu.

Desiatky možností podávania

Počas konzumácie vína sa z vás stanú odborníci na poháre. Rôzne druhy vína si vyžadujú použitie pohárov rozdielnych tvarov a veľkostí. S tým súvisí aj sloboda pri tvrdení, že si dáte „iba pohár vína“ 🙂 Záleží len na vás, či si naplníte podľa odporúčaní, alebo využijete trend veľkých pohárov a naplníte ich po okraj. Víno ide ruka v ruke s dobrých jedlom. Ešte viac zdokonaľuje chute vašich obľúbených jedál. Svetlo sveta uzrel aj vynález spájajúci obľúbený dezert s obľúbeným nápojom – vínová zmrzlina. Víno okrem iného môžete zaradiť do menu aj pod skvelou zámienkou, prečo si nepochutnať na dobrom syre (prirodzene s vínom). Navyše, ak sa aspoň trochu vyznáte vo víne, vždy dostanete, čo očakávate. Nikto vás nemôže oklamať alebo domrviť recept ako napríklad pri miešaných kokteiloch.

Prečítajte si Zabudnite na nudné firemné porady, urobte si ju u nás

Prijmite pozvanie na eventy a degustácie a zažite neopakovateľnú atmosféru vinárstva Tajna.

E-shop
Magazín