Magazín, Zaujímavosti

Prečo je kvalitné víno vždy ideálnou voľbou

biele hrozno

Kto chce psa biť, palicu si nájde. A kto chce víno piť, nájde si dôvod tiež. A nebude to mať ťažké. Lebo odôvodnení, prečo si dopriať kvalitné víno je naozaj neúrekom. Niektoré sú zdravotné, iné imidžové, ďalšie úsmevné. Ak sa najbližšie budete rozhodovať, aký alkohol zvoliť z nápojového lístka, majte na pamäti argumenty, v ktorých jednoznačne víťazí nápoj bohov.

Kvalitné víno má štýl

Či máte na sebe „malé čierne“ alebo pyžamo, s pohárom vína v ruke sa vždy cítite elegantne. Poldecák alebo fľaša piva vo vás tento pocit prebudí len ťažko. Z vína vám nehrozí ani veľké „pivné“ brucho, skôr naopak – je povolené aj pri diétach. Víno je všeobecne akceptované. Môžete si ho bez výčitiek otvoriť pred prísnymi rodičmi. Nie ste považovaní za alkoholika, ani keď si ho objednáte dopoludnia alebo k chutnému obedu. Víno má štýl aj zvonka. Prázdne vínové fľaše a zátky perfektne slúžia na výrobu rôznych dekorácii do vášho domova. A vínové etikety vedia byť malými umeleckými dielami! A bez ohľadu na to všetko je aj cenovo dostupné.

Ako skladovať víno v domácnosti, vinárstvo TAJNA

Zdravotné dôvody

Víno je asi jediný alkohol, ktorý môžete piť zo zdravotných dôvodov. Najmä tí, ktorí pijú červené víno, dokázateľne znižujú riziko srdcových ochorení. Polyfenoly v červenom víne môžu pomôcť predchádzať ochoreniu ďasien. Cabernet Sauvignon, Petit Syrah a Pinot Noir majú zase najviac flavonoidov, ktoré majú protizápalový, protivírusový a antioxidačný účinok. Kvalitné víno dokonca udržiava bystrú myseľ a pamäť. Konzumenti vína majú o 34 % nižšiu mieru úmrtnosti ako tí, čo pijú pivo alebo destiláty. Navyše štúdia v BMC Medical Journal ukázala, že dva až sedem pohárov vína týždenne môžu obmedziť depresiu. Pohár červeného vína je aj dobrý prostriedok proti nespavosti, a to bez receptu.

vino, pohare, oslava, degustacia

Desiatky možností podávania

Počas konzumácie vína sa z vás stanú odborníci na poháre. Rôzne druhy vína si vyžadujú použitie pohárov rozdielnych tvarov a veľkostí. S tým súvisí aj sloboda pri tvrdení, že si dáte „iba pohár vína“ 🙂 Záleží len na vás, či si naplníte podľa odporúčaní, alebo využijete trend veľkých pohárov a naplníte ich po okraj. Víno ide ruka v ruke s dobrých jedlom. Ešte viac zdokonaľuje chute vašich obľúbených jedál. Svetlo sveta uzrel aj vynález spájajúci obľúbený dezert s obľúbeným nápojom – vínová zmrzlina. Víno okrem iného môžete zaradiť do menu aj pod skvelou zámienkou, prečo si nepochutnať na dobrom syre (prirodzene s vínom). Navyše, ak sa aspoň trochu vyznáte vo víne, vždy dostanete, čo očakávate. Nikto vás nemôže oklamať alebo domrviť recept ako napríklad pri miešaných kokteiloch.

Prečítajte si aj: Zabudnite na nudné firemné porady, urobte si ju u nás

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *