Kultúra vína, Náš príbeh a rodina

Ochutnávka vín Tajna – prežite atmosféru, pri ktorej sa rodí víno

zažite ochutnávku vína vo vinárstve TAJNA

Veríme, že sú to maličkosti, ktoré robia život zaujímavým a príjemným. Vinárstvo TAJNA VINEYARDS & WINERY sa riadi filozofiou, ktorou nie je len víno vyrábať, ale aj poskytnúť milovníkom vína možnosť utiecť od ruchu miest do krásnej prírody, ochutnať kvalitné víno. Ochutnávka vín je aj príležitosť vdýchnuť atmosféru vidieka, v ktorej sa víno rodí.

Možno ste presvedčení, že nie je nad popíjanie dobrého vína pri domácom kozube, kde budete čítať cestovateľské blogy o vínnych cestách a ochutnávkach vín. Možno to naozaj nie je zlá predstava. Ozajstný milovník vína, si nenechá ujsť príležitosť urobiť si výlet do vinohradmi posiateho kraja a zažije TAJNA VINEYARDS & WINERY priamo na vlastnej koži.

Každé víno má svoj vlastný príbeh. Začína sa písať vo vinohrade a v pivnici. Preto ak chcete spoznať príbeh nášho vína, môžete navštíviť miesto odkiaľ pochádza a spoznať jeho jedinečný pôvod.

Objavte príbeh, ktorý je za každým našim vínom a stretnite sa s ľuďmi, ktorí prevzali starostlivosť nad vínnou révou od prvého výhonku. Ich práca ovplyvňuje vôňu vína, farebné odtiene a mix chutí. Spoznajte osobné príbehy ľudí, ktorí vinárstvo v Tajnej vybudovali – ich vášeň pre vinohrady, tradície a rodinné hodnoty, ktoré ich k tomu viedli.

Pri stretnutí s nimi zistíte, prečo je víno z Tajnej jedinečné a ich hodnoty, ktoré sú motívom pre tvorbu vína podobne ako pre umelca tvoriaceho umelecké dielo. Podarilo sa im nadviazať na tradíciu remesla siahajúcu ďaleko do stredoveku, obnoviť pôvodné odrody i výnimočný potenciál oblasti a to všetko pri zachovaní vysokej kvality, citlivom využití vlastnej pôdy, vlastného vinohradu a spracovaní výlučne vlastného hrozna na výrobu vína.

O tom, že sa vinárstvu TAJNA naozaj darí napĺňať svoje predsavzatia svedčia aj pribúdajúce ocenenia vín na prestížnych vinárskych podujatiach. Jedným z nedávnych úspechov je zlatá medaila pre Cabernet Sauvignon z Košických vínnych trhov za účasti silnej konkurencie domácich i zahraničných producentov vín.

Vinárstvo Tajna, firemný teambuidling, workshop

Pri vopred rezervovanej a potvrdenej návšteve vinárstva, ktorú si môžete objednať aj prostredníctvom našej webovej stánky, vás budú sprevádzať skúsení odborníci. Každý pohár i dúšok vína s nimi preskúmate do najmenšieho detailu chute a vône. Tiež sa dozviete, ako najlepšie víno degustovať a s akými kombináciami zvýrazniť jeho pestrofarebné chute. Obklopení vinohradmi ochutnáte to najlepšie priamo z našich pivníc a navyše v nevšednej atmosfére vinárskeho vidieka. Pozývame vás k nám zažiť vinársku filozofiu z prvej ruky.

TAJNA VINEYARDS & WINERY odhalí svoje tajomstvá iba zblízka

Návšteva nášho vinárstva je zážitok pre všetky zmysly v ktoromkoľvek ročnom období. S radosťou sa podelíme o mnohé „tajomstvá“ pestovania viniča, spracovania hrozna a výroby vína. Dôvodov je viacero, ale pri všetkej úcte k vám, niečo musí ostať aj “tajné” a preto neprezradíme všetko. Ochutnávka vín je len jednou z možností, ďalšou je zúčastniť sa niektorej z našich akcií, ktoré nájdete v sekcii Eventy.

Prijmite pozvanie na eventy a degustácie a zažite neopakovateľnú atmosféru vinárstva Tajna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *