Zaujímavosti

Vychytávky pre vinárov

Rôzne poháre na biele, červené, či perlivé vína, otvárače, chladiace nádoby… to všetko už patrí, obrazne povedané, k povinnej výbave každého konzumenta vína. Ak však chcete dosiahnuť vyšší level „povínnej“ výbavy a zaujať aj svoje návštevy, práve pre vás vymýšľajú kreatívni dizajnéri a startupisti stále ďalšie novinky. Predstavujme vám tie najviac zaujímavé a uletené vychytávky pre vinárov.

Premeňte vodu na víno

Známy výrobca systému na výrobu vlastných šumivých nápojov SodaStream prišiel s prevratnou novinkou pre milovníkov vína. Keď spojením sirupu a perlivej vody môže vzniknúť chutná malinovka, prečo by rovnakým postupom nemohlo vzniknúť obľúbené perlivé víno? Ich vynález, nazývaný „Šumivé zlato“, je alkoholový koncentrát, ktorý sa môže pridávať do perlivej vody, čím sa v okamihu premení na víno. Spoločnosť tvrdí, že ich „home made“ perlivé vína predstavujú z hľadiska chuti konkurenciu aj pre známe drahé značky. Štúdia nezávislého prieskumu trhu dokonca ukázala, že až 76% degustátorom chutilo „Šumivé zlato“ rovnako alebo viac ako luxusný Moët. Vínový koncentrát sa dá použiť v spojení s akýmkoľvek systémom na výrobu perlivej vody, takže je najvyšší čas pohľadať klasické retro „bombičky“ na výrobu sódy.

Už žiadna opica

Asi každý z nás pozná ten pocit, keď mu ráno telo oznámi, že to večer s alkoholom prepásol. Vtedy je už na ľútosť neskoro a neostáva iné, ako si stavy „opice“ pretrpieť a znova a znova sľubovať, že nabudúce budete opatrnejší. Svetlo sveta však uzrela pomôcka, ktorá dostala finančnú podporu cez Kickstarter- Üllo filter. Výskumy totiž preukázali, že za nepríjemné pocity po prehýrenej noci sú zodpovedné sulfáty vo víne. Úlohou Üllo je tieto obávané sulfáty odfiltrovať ešte predtým ako sa dostanú do nášho tela a tým nás ochrániť pred rannou bolesťou hlavy.

Prečítajte si Vitajte vo svete Chardonnay

2 v 1

A na záver jedna praktická „imidžovka“. Ktovie, či geniálny nápad spojiť vínový pohár so zátkou vznikol z dôvodu nedostatku miesta, ale vyzerá naozaj efektne. Elegantná nádoba v tvare klasického pohára funguje ako zátka na víno a je pohodlne pripevnená k fľaši, pripravená na okamžité degustovanie vína. Dá sa kúpiť na Amazone za 15 dolárov a myslíme si, že to je cena, ktorá stojí sa tú originálnosť.
Viac či menej praktické pomôcky a doplnky pre milovníkov vína na trhu stále pribúdajú, tak prečo si neoživiť popíjanie chutného nápoja niečím výnimočným? Navyše originálne darčeky určite potešia aj vašich podobne orientovaných blízkych.

Prijmite pozvanie na eventy a degustácie a zažite neopakovateľnú atmosféru vinárstva Tajna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *