Náš príbeh a rodina

Vinárstvo Tajna: prečo budujeme značku pre náročných

Kvalitných vín, skúsených vinárstiev i ľudí, ktorí víno nie len obľubujú, ale mu i rozumejú, každým rokom na Slovensku pribúda. Napriek tomu jeden z najosvedčenejších a najtradičnejších konceptov vinárstva u nás takmer chýba. Vinárstvo TAJNA postavilo svoju filozofiu práve na takomto koncepte.
Už aj na Slovensku sa po 25. rokoch etablovala náročná klientela zákazníkov. Za štvrťstoročie voľného podnikania vo vinohradníctve a vinárstve sa tu vybudovalo viacero prestížnych spoločností, ktoré sú schopné vyprodukovať kvalitnú surovinu vo vinohrade a citlivo s ňou pracovať v pivnici. Slovenské vína dosahujú na zahraničných výstavách výborné výsledky a Slovensko ako malá vinárska krajina sa začína objavovať na Európskej vinárskej mape. V čom sa teda značka Tajna odlišuje?

Vinárstvo TAJNA a jeho filozofia

Dnešný náročný zákazník potrebuje utiecť z ruchu dennodenného stresu do prírody a Vinárstvo TAJNA mu práve toto ponúka. Zákazník môže u nás vidieť kde sa konkrétne hrozno dopestovalo, môže si pri koreni priamo ochutnať chuť hrozna a zároveň ho ihneď porovnať s chuťou toho istého vína. Môže vidieť prostredie, ktoré priamo ovplyvňuje kvalitu našich vín, a tým je ideálny juhozápadný svah s krásnym výhľadom na vinohrady vo Vrábľoch, Hornom Ohaji a v pozadí s kontúrami mesta Nitra a vrchu Zobor. Kvalitu tohto terroáru objavili už naši predkovia a zhodnotili, že juhozápadný kopec nad Tajnou, na ktorý celé leto pražia intenzívne lúče slnka, a kde pofukuje v smere z kopca do dediny stabilný vánok, je ideálne miesto pre vinohrad.

„Je tu ešte málo konceptov, ktoré by vedeli v jednej spoločnosti a na jednom mieste pod kontrolou jednej rodiny ponúknuť na trh víno vypestované z vlastných vinohradov, zároveň na tom istom mieste priamo v pivnici obkolesenej týmito vinohradmi víno spracovať a v tých istých krásnych priestoroch aj degustovať.“

ochutnávka vín vinárstvo Tajna
Zákazník – vinár je však najmä náročný na kvalitu samotného vína. Naša rodina má po viac generácií skúsenosť s pestovaním hrozna a produkciou vína, ale vždy sme sa venovali tejto záľube len pre naše potreby. Projekt do ktorého sme sa pustili by s týmito skúsenosťami nevystačil. Preto sme sa rozhodli, že vo výrobe nemôžeme robiť žiadne kompromisy. Stavili sme na dnes najmodernejšiu vinohradnícku a vinársku technológiu a obklopili sme sa jednými z najlepších odborníkov na výrobu hrozna a vína na Slovensku. V procese výroby hrozna nám svoje celoživotné skúsenosti odovzdáva Jaroslav Bugáň a v procese výroby vína Miroslav Petrech. Týchto dvoch skúsených pánov dopĺňa svojimi sommelierskymi znalosťami Vladimír Hronský, ktorý v pozícii Brand manažéra zastrešuje distribúciu a má odborný dohľad nad tým ako a kde sa naše víno predáva.

Naše víno v supermarketoch nenájdete

Môžete si ho kúpiť

Týmto systémom distribúcie chceme zabezpečiť, aby sa naše vína dostali do rúk našich zákazníkov v tej najlepšej kondícii pod odborným dohľadom vyškolených obchodníkov a sommelierov.

Prijmite pozvanie na eventy a degustácie a zažite neopakovateľnú atmosféru vinárstva Tajna.

degustácia vín eventy ochutnávka vínadegustácia vín eventy ochutnávka vínadegustácia vín eventy ochutnávka vína

[wp_social_sharing social_options=’facebook,linkedin,pinterest‘ facebook_text=’Zdieľať na Facebooku‘ linkedin_text=’Zdilať na LinkedIn‘ pinterest_text=“Zdieľať na Pintereste“ icon_order=’f,p,l‘ show_icons=’0′ before_button_text=“ text_position=“ social_image=“]

Viac zaujímavých článkov pre všetkých, ktorí milujú víno nájdete v našom magazíne:

barrique

Škola vína


merlot

Kultúra vína


bordeaux

Zaujímavosti


 
 
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *