Ako vyrábame víno, Magazín

Ako hrozno pestujeme

Hodnotu nášho vinárstva určuje víno. Kvalitu vína však ovplyvňuje hrozno a jeho kvalita. To je dôvod, prečo venujeme veľkú pozornosť jeho pestovaniu, snažíme sa vytvoriť optimálne podmienky pre živiny vo vinohrade a kladieme dôraz na ochranu vinohradu, ktorá nepotláča prirodzený vývoj ekosystému, ale naopak, dáva šancu k vytvoreniu vlastnej imunity.

Naše nadšenie pestovať vinohrad ekologicky je postavené na zvyšovaní biodiverzity vo vinici. Biodiverzita, alebo rôznorodosť, udržiava vyvážený pomer živín, podporuje rozmnožovanie prirodzených nepriateľov škodcov viniča a zlepšuje životné prostredie. Zároveň je to aj snaha zanechať zdravú prírodu pre budúcu generáciu.


Už ste si objednali cez náš eshop? Objednajte si pohodlne a rýchlo ešte dnes.

[su_button url=“/eshop/“ style=“flat“ background=“#998067″ color=“#ffffff“ size=“5″ radius=“0″ icon=“icon: chevron-right“]DO ESHOPU[/su_button]


Ekologické pestovanie vinohradu sa prejavuje aj na kvalite vína. Zdravotným problémom, ktoré súvisia s používaním chemických látok v poľnohospodárstve sa venuje stále väčšia pozornosť a publicita a odráža sa to aj na zvyšujúcom sa dopyte po vínach v biokvalite. Tento narastajúci trend v Európe odráža aj našu filozofiu, a preto sa mu chceme priblížiť.

Naše zásady pestovania vyjadrujú snahu ponúkať hrozno a víno bez škodlivých látok a devastácie prírody:

  • zabezpečenie kvalitnej ochrany založenej na prevencii a s pomocou využitia údajov z meteorologickej stanice,
  • optimálna úroda, vyvážený výnos za pomoci udržania živín v pôde a rastline, zakladajúca sa na výsledkoch listových a pôdnych analýz,
  • snaha dosiahnuť a dlhodobo zabezpečiť štruktúrnu a organicky živú pôdu vytvorením bohatého rastlinného medziradia,
  • zabezpečenie biodiverzity pomocou rastlín medziradia, čím napomáhame k rozmnožovaniu a lepšiemu vývoju prirodzených nepriateľov vo vinohrade, čím znižujeme potrebu používania chemikálií.

Za týmto prístupom je naše osobné presvedčenie.

„Prečo pestovať ekologicky?“ Otázka, ktorá môže mať veľa zložitých až odborných odpovedí, ale jedna je zásadná a pritom jednoduchá! Je to vlastné presvedčenie zlepšovať rovnováhu človeka a prírody. Ekologické pestovanie je životný štýl, je to vzťah k prírode a snaha ochrániť ekosystém, ktorého sme súčasťou.


Spoznajte náš príbeh a filozofiu, ktorou sa riadime vo vinárstve Tajna.

[su_button url=“/nase-vino/“ style=“flat“ background=“#998067″ color=“#ffffff“ size=“5″ radius=“0″ icon=“icon: chevron-right“]VIAC INFO[/su_button]

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *