Zaujímavosti

Štýlové koktejly z vína: 8 osviežujúcich receptov

Hydratovať, hydratovať, hydratovať – to je základné pravidlo pre horúce leto. Kým pokožku jednoducho ošetríte krémom, svoje telo zvnútra môžete “ošetriť” na milión spôsobov. Keďže slniečko dokáže narobiť s naším telom pri pití alkoholu občas šarapatu, ideálnymi sú na leto rôzne osviežujúce miešané drinky – koktejly. A keďže my patríme k oddaným fanúšikom vína, posvietili sme si na koktejly, ktoré obsahujú práve túto skvelú zložku.

Koktejl, ktorého recept obsahuje víno, spríjemní nielen deň, ale aj večer, formálne stretnutie, či grilovačku s rodinou a priateľmi. Väčšina ľudí má voči miešaným nápojom s vínom predsudky, pretože do nich používajú menej kvalitné vina, ktorých chuť prekrývajú výrazné ingrediencie.

Koktejly s vínami z Tajnej však dodajú nápoju nový rozmer. Sú farebné, štýlové, rôznorodé a mimoriadne lahodné. Recepty na najznámejšie miešané nápoje s vínom, sangriu, sme vám predstavili už dávnejšie. Existujú však aj netradičnejšie, no nie menej chutné, možnosti ako spraviť víno hviezdou nápojového menu. Stačí si len vybrať z receptov, ktoré sme osobne preverili a odskúšali.

Koktejly z nášho vinárstva

Hugo Tajná

» mäta,
» limetka,
» 2 cl bazového sirupu
» sóda
sekt Rizling Vlašský Tajna

Summer fizz

» 2 cl citrónová šťava
» 2 cl cukrový sirup
5 cl Cabernet Sauvignon rosé
» sóda
» Angostura bitter
» mäta na ozdobu

Secret Love

» 3 cl čerstvá citronóvá šťava
» 2cl cukrový sirup
5 cl Merlot rosé
» na ozdobu plátok citróna

Summer 18+

» 3 cl limetková šťava
» 2 cl cukrový sirup
5 cl víno Cuvée 18+ 2016

A ďalšie na inšpiráciu …

Zázvorovo – limetkový Spritz

» hrubo nasekaný čerstvý zázvor, čerstvú šťavy z limetky, cukrový sirup, suché šumivé biele víno, sódu, mätu
Zmiešajte zázvor, limetkovú šťavu a cukrový sirup v šejkri. Pridajte ľad a intenzívne pretrepávajte asi 30 sekúnd. Vylejte do 4 ľadových sklenených pohárov alebo veľkých pohárov na víno. Pridajte do každého pohára Prosecco a sódu. Jemne premiešajte, ozdobte mätou.

Blueberry – Apple Cordials

Ak vám z úrody ostanú nejaké čučoriedky navyše, ideálne je ich zužitkovať do tohto výrazného drinku. Treba naň však trochu trpezlivosti.
» 2 šálky čerstvých čučoriedok, citrónovú kôru,2 šálky applejack brandy, cukrový sirup, šumivé víno, uzatvárateľný pohár
Základom tohto koktejlu je zmes, ktorá by mala 30 dní odstáť, ale vydrží vám až 6 mesiacov. Zmiešajte čučoriedky, citrónovú kôru a brandy. Zmes uskladnite v uzatvárateľnej nádobe a každý deň počas jedného mesiaca pretrepte. Keď budú chute dokonale prepojené, dajte časť zmesi do pohára, prilejte sirup a šumivé víno.

Frosé

Názov miešaného nápoja, ktorý spája slová frozen a pink, je originálny rovnako ako je príprava. Na jeho výrobu potrebujete ružové víno plnej chuti a sýtej farby.
» fľašu výdatného rosé, ½ šálky cukru, jahody, čerstvú citrónovú šťavu

Nalejte rosé do panvice a mrazte, až kým nebude takmer tuhé (nebude úplne stuhnuté kvôli alkoholu) minimálne 6 hodín. V hrnci rozpustite cukor, pridajte jahody a počkajte, kým sa chute pekne neprepoja. Namrazené víno dajte do mixéra, pridajte citrónovú šťavu, jahodový sirup a šálku rozdrveného ľadu. Nádobu, kde ste mixovali opäť na polhodinku schlaďte, kým frosé nie je zahustené. Potom môžete podávať.

Rose Berry Bliss

Rosé Berry Bliss sa veľmi jednoducho vyrába v džbáne a jeho základom ja ružové víno.
» ružové víno, čučoriedky, ružový džús (z bobuľovitého ovocia), citrónovú a limetkovú šťavu, sódu
Do džbánu vylejte víno, pridajte mrazené čučoriedky a ružovú limonáda (resp. džús). Nechajte na hodinku schladiť a pred podávaním doplňte pár kvapiek citrónovej a limetkovej šťavy a sódu.

Zdroj obr.: dreamstime, vinotajna

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *