Magazín

Spoznajte tajomstvá nášho vinárstva Tajna

vinohrad strapec vina, cervene vino

Víno pre nás nikdy nebolo iba produktom. Pracujeme s ním, zlepšujeme jeho kvalitu, rastieme s ním a každý deň píšeme jeho príbeh. Víno prepája prostredie, ľudí, remeslo a vytvára jedinečný zážitok. Dopĺňa atmosféru, jedlo a nekonečné rozhovory s priateľmi a rodinou. Našim cieľom je a vždy bolo dostať víno bližšie ľuďom, alebo tiež ukázať, ako si k nemu nájsť cestu a zažiť ho naozaj plnohodnotne. Produkcia vína a zveľaďovanie vinohradu je preto iba časťou našej misie.

Základné piliere pri výrobe aj podnikaní sú nasledovné:

  • Udržateľnosť a organické hospodárstvo
  • Rodinná tradícia
  • Kvalita a poctivosť
  • Víno ako umenie zážitok

Svetový vinársky zážitok na Slovensku

Chceme našim zákazníkom ukázať, že k vínu patrí najmä vychutnávanie prítomnosti a spomalenie v danom okamihu. Pri výrobe sa snažíme zachovávať odrodový charakter každého vína a priniesť ľuďom naozajstný unikát. Naše produkty vytvárajú umelecké a senzorické zážitky, ktoré charakterizujú nielen náš terroir, ale aj výnimočný rukopis nášho vinára. K produkcii vína sme prirodzene zahrnuli aj zážitkové podujatia.

vinárstvo tajna, oslava, event

Chceli sme dokázať, že slovenské vinohrady môžu konkurovať svetoznámym vinárskym oblastiam nielen kvalitou vína, ale aj krásnym prostredím. Milovníci vína dnes už nemusia cestovať za delikátnym vínom a očarujúcim prostredím do Talianska či Francúzska. Vďaka našej láske k vínu sme vytvorili portfólio služieb, ktoré ponúka plnohodnotný vinársky zážitok v objatí slovenských vinohradov.

Udržateľné víno za každých okolností

Od vzniku vinárstva Tajna bolo našim cieľom, aby kvalita vína bola v súlade so životným prostredím. Počas celého roka nerobíme kompromisy na úkor prírody. Občas musíme voliť tažšiu alebo finančne náročnejšiu cestu, či už v prípade boja so škodcami alebo pri zelených prácach. Pri záverečnej ochutnávke jednotlivých ročníkov sa však vždy iba utvrdíme, že investícia do prírody je tou najlepšou garanciou kvality nášho vína.

sudy vo vinarstve tajna

Novinky a ciele do budúcnosti v Tajnej

Počas minulého roka sa nám podarilo získať dlho očakávané potvrdenie o kvalite pôdy nášho vinohradu – Ekologický štatút pôdy. Toto ocenenie nám prinieslo nesmiernu radosť a sme vďaka nemu už iba krôčik od oficiálneho označenia BIO vína. Ekologický prístup za pomoci najmodernejších technológií v našom vinárstve neustále posúvame vpred a sme pripravení na prekonanie ďalšej méty.

Vysnívané vinárstvo

citat Rasto Demes

Vinárstvo je naozaj našou srdcovou záležitosťou a lásku k vínu každodenne dokazujeme cez naše služby, priestor, osobný prístup a predovšetkým autentickosť. Naše tajomstvá sú veľmi jednoduché a priamočiare: najkvalitnejšia surovina, poctivá práca, jedinečný terroir, kvalitné dubové sudy, technológie a hlavne láska a rešpekt k prírode, odkiaľ naše vína pochádzajú – to všetko sú tajomstvá vinárstva Tajna Vineyards & Winery.

Za našim vínom sa skrýva usilovná a svedomitá práca, vďaka ktorej vzniká poctivé a úprimné víno s dušou nášho kraja. Z najprv iba romantickej predstavy sa nám podarilo vytvoriť miesto, ktoré postupne budujeme do vysnenej podoby. Vinárstvo Tajna dnes už nie je iba miestom, ktoré spája našu rodinu a priateľov, ale stalo sa obľúbenou destináciou milovníkov vína a nekonečných výhľadov. Chceme byť dôkazom toho, že tvrdá práca naozaj prináša ovocie – v našom prípade v podobe prémiového slovenského vína.

Pozývame vás do Tajnej, aby ste naše tajomstvá spoznali na vlastnej koži. Budeme sa tešiť vašej návšteve.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *