Magazín

Spoznajte tajomstvá nášho vinárstva Tajna

vinohrad strapec vina, cervene vino

Víno pre nás nikdy nebolo iba produktom. Pracujeme s ním, zlepšujeme jeho kvalitu, rastieme s ním a každý deň píšeme jeho príbeh. Víno prepája prostredie, ľudí, remeslo a vytvára jedinečný zážitok. Dopĺňa atmosféru, jedlo a nekonečné rozhovory s priateľmi a rodinou. Našim cieľom je a vždy bolo dostať víno bližšie ľuďom, alebo tiež ukázať, ako si k nemu nájsť cestu a zažiť ho naozaj plnohodnotne. Produkcia vína a zveľaďovanie vinohradu je preto iba časťou našej misie.

Základné piliere pri výrobe aj podnikaní sú nasledovné:

  • Udržateľnosť a organické hospodárstvo
  • Rodinná tradícia
  • Kvalita a poctivosť
  • Víno ako umenie zážitok

Svetový vinársky zážitok na Slovensku

Chceme našim zákazníkom ukázať, že k vínu patrí najmä vychutnávanie prítomnosti a spomalenie v danom okamihu. Pri výrobe sa snažíme zachovávať odrodový charakter každého vína a priniesť ľuďom naozajstný unikát. Naše produkty vytvárajú umelecké a senzorické zážitky, ktoré charakterizujú nielen náš terroir, ale aj výnimočný rukopis nášho vinára. K produkcii vína sme prirodzene zahrnuli aj zážitkové podujatia.

Príprava eventu v Tajnej (Foto: Víno Tajna)

Chceli sme dokázať, že slovenské vinohrady môžu konkurovať svetoznámym vinárskym oblastiam nielen kvalitou vína, ale aj krásnym prostredím. Milovníci vína dnes už nemusia cestovať za delikátnym vínom a očarujúcim prostredím do Talianska či Francúzska. Vďaka našej láske k vínu sme vytvorili portfólio služieb, ktoré ponúka plnohodnotný vinársky zážitok v objatí slovenských vinohradov.

Udržateľné víno za každých okolností

Od vzniku vinárstva Tajna bolo našim cieľom, aby kvalita vína bola v súlade so životným prostredím. Počas celého roka nerobíme kompromisy na úkor prírody. Občas musíme voliť tažšiu alebo finančne náročnejšiu cestu, či už v prípade boja so škodcami alebo pri zelených prácach. Pri záverečnej ochutnávke jednotlivých ročníkov sa však vždy iba utvrdíme, že investícia do prírody je tou najlepšou garanciou kvality nášho vína.

Foto: Víno Tajna

Novinky a ciele do budúcnosti v Tajnej

Počas minulého roka sa nám podarilo získať dlho očakávané potvrdenie o kvalite pôdy nášho vinohradu – Ekologický štatút pôdy. Toto ocenenie nám prinieslo nesmiernu radosť a sme vďaka nemu už iba krôčik od oficiálneho označenia BIO vína. Ekologický prístup za pomoci najmodernejších technológií v našom vinárstve neustále posúvame vpred a sme pripravení na prekonanie ďalšej méty.

Vysnívané vinárstvo

Vinárstvo je naozaj našou srdcovou záležitosťou a lásku k vínu každodenne dokazujeme cez naše služby, priestor, osobný prístup a predovšetkým autentickosť. Naše tajomstvá sú veľmi jednoduché a priamočiare: najkvalitnejšia surovina, poctivá práca, jedinečný terroir, kvalitné dubové sudy, technológie a hlavne láska a rešpekt k prírode, odkiaľ naše vína pochádzajú – to všetko sú tajomstvá vinárstva Tajna Vineyards & Winery.

Za našim vínom sa skrýva usilovná a svedomitá práca, vďaka ktorej vzniká poctivé a úprimné víno s dušou nášho kraja. Z najprv iba romantickej predstavy sa nám podarilo vytvoriť miesto, ktoré postupne budujeme do vysnenej podoby. Vinárstvo Tajna dnes už nie je iba miestom, ktoré spája našu rodinu a priateľov, ale stalo sa obľúbenou destináciou milovníkov vína a nekonečných výhľadov. Chceme byť dôkazom toho, že tvrdá práca naozaj prináša ovocie – v našom prípade v podobe prémiového slovenského vína.

Pozývame vás do Tajnej, aby ste naše tajomstvá spoznali na vlastnej koži. Budeme sa tešiť vašej návšteve.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *