Magazín, Secret stories

Secret story Gaba Kocáka

Gabo Kocák

Sme radi, že toto leto vám môžeme ponúknuť ochutnať kuchárske zručnosti Gaba Kocáka aj v našom vinárstve.

GRILOVAČKA S GABOM KOCÁKOM – OTVORENIE LETA 20.5.2023 REZERVOVAŤ

Spoznajte šéfkuchára Gaba Kocáka a jeho secret story

Prinášame vám príbehy v novom formáte Secret Stories, v ktorých poodhalíme tajomstvá ľudí, ktorých práca a životné príbehy nás inšpirujú. Nahliadnite spolu s nami do tajomstiev prístupu k práci ľudí, s ktorými spolupracujeme.

Nadšenec dobrého jedla a nezabudnuteľných chutí, ktoré s láskou a úctou ukrýva do každého svojho výtvoru na tanieri. Jeho spolupráca s nami bola od začiatku veľmi prirodzená, najmä preto, že zdieľame rovnaký prístup ku gastronómií. Lokálnosť a záľuba v sezónnych potravinách pre Gaba nie sú žiadnym trendom. Ako sám tvrdí je to povinnosť každého kuchára, úcta k farmárom a k našej krajine.

Zážitky pre všetky zmysly sú pre mňa dôležité.”

Profesionálne variť začal v reštauráciách v zahraničí, aby sa potom preslávil svojim talentom u nás na Slovensku. Okrem veľmi známych televíznych formátov má za sebou aj mnoho vlastných projektov. Pôsobil ako šéfkuchár v špičkových slovenských hoteloch, ale aj ako majiteľ reštaurácií a tvorca zážitkových degustačných menu. Aktuálne pôsobí vo vlastnej reštaurácii DOMA U nás v Poprade.

Milujem improvizáciu, voľnú ruku a bleskovú kreativitu na tanieri, tak ako ju momentálne cítim.

Gabo verí, že tajomstvom každého kvalitného gastro projektu je prepojenie kvalitnej suroviny, techniky, dobrých ľudí a v neposlednom rade lásky a emócií. Rád pracuje s netradičnými kombináciami chutí a pre svojich hostí zvykne ponúkať malé prekvapenie.

V Tajnej môžete objaviť skutočnú emóciu práce s hroznom, ktorú pretavujú do ich jedinečného vína.”

Gabo Kocák vinárstvo Tajna

Keďže naše vína veľmi dobre pozná a má ich skutočne dôkladne navnímané, s radosťou sa chopil úlohy prepojiť živly jedla a vína v jedno. Veríme, že sa mu to aj naozaj podarilo a Gabo ako vždy potvrdil svoju dobrú povesť a jedinečný láskavý prístup. Čoskoro to budete môcť sami potvrdiť. Máte sa načo tešiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *