Magazín, Secret stories

Secret story Lukáša Heska

Lukáš Hesko vo vinárstve Tajna.

Sme radi, že aj toto leto vám môžeme ponúknuť ochutnať kuchárske zručnosti Lukáša Heska aj v našom vinárstve.

FINE DINING S LUKÁŠOM HESKOM A PEŤOM SLAČKOM 17.6.2023 REZERVOVAŤ

Spoznajte šéfkuchára Lukáša Heska a jeho secret story

Udržateľnosť, láska k domovine, bio kvalita, úcta k tradíciám a poctivý výsledok prepracovaný na novú úroveň. To všetko a ešte viac, nás spája s jedným z najznámejších slovenských kuchárov Lukášom Heskom.

Možno už o Lukášovi viete, že výborne varí a vytvára jedinečné zážitky. Ako však sám hovorí, jeho cieľom je oveľa viac. Snaží sa prinášať ľuďom emóciu. Svoj sen o zážitkovej gastronómii si plní vo svojej bratislavskej reštaurácii Irin.

„To nie je, že musím, ale chcem, mám rád ten pocit ochutnať dobré jedlo a dobré víno. A tú emóciu by som rád prinášal aj v Irin.”

Tak ako my, aj Lukáš dobre vie, že základom úspechu v umení gastronómie je dobrá surovina. Pri nej sa všetko začína aj končí a iba vďaka dobre vypestovaným plodinám sa môže realizovať ako kuchár a vytvárať maximálny chuťový zážitok. Napriek tomu, alebo práve preto, že má za sebou pracovné skúsenosti z viacerých krajín, veľmi dobre pozná dôležitosť lokálnosti a kvality dodávateľov.

„Nepoužívame exotiku, naša kuchyňa má spoznateľné chute pre Slovensko, hravé a zároveň jednoduché.”

Lukáš Hesko je dôkazom, že za kvalitou netreba chodiť ďaleko. Po svojich úspechoch v zahraničí, vo Fachu, v trnavskej Akademii a teraz aj vo vlastnej reštaurácii Irin potvrdzuje, že tam, kde sa objaví a priloží ruku k dielu, vzniká niečo výnimočné. Niečo, za čím ľudia prídu s očakávaním plnohodnotných momentov a unikátnych zmyselných pôžitkov. Sledujte nás a možno sa už čoskoro dozviete, ako je jeho príbeh spätý s Tajnou.

„Som perfekcionista, ale som už asi aj uvoľnený o niečo viac ako v minulosti. Snažím sa inšpirovať sa všade, kam idem.”

Lukáš Hesko vo vinárstve Tajna.

Lukáš Hesko v Tajnej, leto 2023

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *