Novinky

Happy sekt year „Cuvée du Terroir“!

sekt vino tajna na stole

Začiatkom novembra vstúpil na trh nový sekt vyrobený tradičnou metódou kvasením vo fľašiach Cuvée du Terroir Brut. Šumivé víno vzniklo druhotným prekvasením základného vína (cuvée) pripraveného miešaním (blendovaním) akostných vín ročníka 2015 z odrôd Rizling vlašský, Chardonnay a Pinot Noir. Všetky základné vína pochádzajú z hrozna nášho vinohradu Sari nad obcou Tajná.

Sekt výnimočnej kvality

Významným faktorom, ktorý sa podpísal pod výnimočnú kvalitu sektu, bolo pomalé a dlhé zrenie šumivého vína na kvasničných kaloch. Podobne ako u niektorých šumivých vín z oblasti Champagne, aj náš sekt ležal po dokvasení 12 mesiacov vo fľašiach. Po strasení (remuáži) a odstrelení kalov (degorzáži) sme vo výslednom šumivom víne upravili obsah zvyškového cukru na 9 g/l a doliate fľaše uzavreli kvalitnou korkovou zátkou s košíkom. Elegantná etiketa na fľaši s personalizáciou toho najlepšieho, čo poskytlo v šumivej forme naše terroir, umocnila ešte viac skutočnú hodnotu cuvée.

Objavte delikátnu perlivosť drobných bubliniek

Objavte delikátnu perlivosť drobných bubliniek oxidu uhličitého, odhaľte očarujúcu vôňu suchej citrusovej kôrky, pomela i vanilkového cesta. Elegantné a súčasne šťavnaté Cuvée du Terroir Brut osloví výraznou notou zrelých jabĺk a egrešov. Po prehltnutí zanecháva na jazyku stopy limetiek, podfarbené kúskami lieskových orechov s kandizovanými broskyňami. Svieža dochuť sektu môže spríjemniť chvíle pohody, oddychu i oslavy spojenej s dobrými kulinárskymi špecialitami. Cuvée du Terroir Brut priťahuje dobrú spoločnosť, kde je prirodzenou súčasťou gastronómie od aperitívu až po digestív.

Sekt Cuvée du Terroir

O tom, k čomu sa najviac hodí, hovorí Vladimír Hronský, brand ambassador TAJNA VINEYARDS & WINERY: „Sekt Cuvée du Terroir si najlepšie vychutnáte z kalichov tvaru širšej flauty s objemom 230 – 450 ml pri teplotoe 7 až 9 °C. Esprit sviežosti s nádychom ovocného buketu a harmonickou chuťou vynikajúco dopĺňa chuť cestovín s čerstvými srdcovkami alebo slávkami, delikátne úpravy morských rýb s pečenými zemiakmi a zeleninou. V chladných dňoch sa výborne hodí k hustému kačaciemu vývaru s domácimi pečeňovými haluškami a v rámci dezertu k vyzretým kravským syrom s ušľachtilou bielou plesňou na povrchu.“

Ak ste sa ešte nerozhodli pre výber bubliniek k silvestrovskému menu, alebo pre novoročný prípitok, práve sme vám dali inšpiráciu k výnimočnej voľbe. Bude nám cťou osláviť vstup do Nového roka so sektom Cuvée du Terroir Brut spoločne s vami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *