Magazín

10 kokteilov s bublinkami, ktoré spestria vaše leto

vinárstvo Tajna

Spája sa vám pitie sektu iba s novoročným prípitkom? Znamená to, že ste ešte neobjavili ďalší výnimočný rozmer šumivého vína. Sekt môže byť totiž skvelou súčasťou miešaných drinkov, ktoré spravia s pitia „bubliniek“ nový zážitok.

Keby sa robil prieskum, ktorý miešaný drink obsahujúci šumivé víno je najznámejší, určite by s prehľadom zvíťazil Aperol Spritz. Tesne v pätách by mu šiel klasickejší Bellini kokteil, či Mimosa. Avšak leto je obdobím, kedy objavujeme nové miesta, vône aj chute. Preto medzi svoje letné predsavzatia zaraďte aj ochutnávku niektorých z menej známych alebo celkom nových kokteilov so šumivým vínom alebo sektom. Ich príprava je blesková. Keďže sekt sám o sebe má výnimočnú chuť, stačí už len jedna- dve ingrediencie a pitie je pripravené.

Bazový kokteil

Pripravte deťom limonádu z bazového sirupu a dospelým jeho iskrivejšiu variantu. Miesto sirupu použite St. Germain, francúzsky bazový likér, ktorý v spojení so sektom a ľadom perfektne osvieži, ak nemáte bublinky, dobre osvieži aj so suchým vínom.

Red Eye

Tento kokteil poteší aj čokoholikov. Zmiešajte Mr. Black Cold Brew Coffee Liqueur, 1 dcl šumivého vína, pridajte Scrappys chocolate bitters – ochucovadlo z kakaových bôbov, papriky a korenia. Ozdobte citrónovou kôrou.

Lita Grey

Chuť kokteilu pomenovaného podľa mladučkej ženy Charlieho Chaplina má neobyčajnú chuť. Stretávajú sa v ňom gin a marhuľový likér podľa vlastného výberu, mix je korunovaný šumivým vínom.

kokteily

North End

North End je pomerne silný a sladký kokteil, šumivé víno sa tu mieša s dvoma talianskymi likérmi Fernet-Branca a známym Limoncellom.

Air Mail

Posielame vám sladkú a zároveň sviežu leteckú poštu. Tento kokteil je balíkom 60 ml tmavého rumu, 50 ml limetkovej šťavy, lyžice medu, ľadovej drte a 150 ml sektu brut.

Watermelon Sparkler Punch

Pridajte 750 ml ginu, 1ml šťavy z melónu, 375 ml citrónovej šťavy, 375 ml agávového nektáru a kúsky melónu do misky. Dobre premiešajte, vychlaďte, dajte do pohára a dolejte 750 ml šumivého vína.

koktail

Paris Sunset

Kokteil je už podľa názvu akoby vystrihnutý z romantického filmu. Premiešajte šumivé víno s Dubonnet Rouge (francúzsky likér na báze vína) a horkými Angostura Bitters. Vedeli ste , že Angostura bol pôvodne liek na horúčky a žalúdočné problémy? Dnes sa vyrába ako aromatický prípravok na dochucovanie miešaných nápojov.

B2C2

Spojte 45 ml brandy a rovnaké množstvo bylinného likéru Bénédictine a Cointreau v pohári na martini. Zalejte sektom brut izbovej teploty.

Kir Royale

Klasický francúzsky kokteil má výraznú chuť, hoci obsahuje len dve zložky: sekt a crème de cassis, čiže likér z čiernych ríbezlí. Najčastejšie používaný pomer je päť dielov šumivého vína na jeden diel likéru.

Ernest Hemingway’s Death in the Afternoon

S touto „smrteľnou“ kombináciou pozor! Tento kokteil sa rýchlo pripravuje a rovnako rýchlo opantá zmysly. Tvorí ho 45 ml absintu a 120 ml ľadovo vyhladeného sektu brut.
Toto je len ochutnávka z množstva kokteilov obsahujúcich sekty a šumivé vína. Určite by sa našiel minimálne jeden nový na každý slnečný deň v roku. Alebo použite aj fantáziu a vymyslite si svoj vlastný recept.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *