Magazín, Vinárstvo Tajna

TOP 5 obľúbených vín podľa našich verných zákazníkov

obľúbené víno

Chystáte degustáciu vína u vás doma s priateľmi alebo jednoducho hľadáte to správne víno na spríjemnenie jesenných večerov a neviete si vybrať? Máme pre vás rýchlu pomoc. Pripravili sme si pre vás výber piatich najpopulárnejších vín z našej ponuky. Z nasledujúcej vínnej päťky si vyberie naozaj každý. Obsahuje výber obľúbených stálic, ktoré majú naši zákazníci najradšej, nájdete v nej biele, červené, ružové víno a sekt.

Rizling vlašský 2020

Ideálna odroda pre milovníkov bielych vín s intenzívnou arómou a citrusovými tónmi. Rizling je polosuché víno svetložltej farby z rady Tajna, ktoré vytvára harmonickú chuť na jazyku. Zvyškový cukor a príjemná kyselinka tvoria príjemný vyvážený dojem. Zladiť ho môžete k jedlám z bieleho mäsa, rybám alebo syrom.

Cabernet Franc Rosé 2020

Ružové polosuché víno z odrody Cabernet Franc vás očarí svojou príjemnou ovocnou vôňou. Pochádza z nášho honu Sari. Očarí svojou elegantnou staro-ružovou farbou. Chuť pripomína egreše, listy čiernej ríbezle, brusnice a celé pitie sprevádza jemný smotanový tón. Na záver poteší šťavnatá kyselinka. Ružové víno je skvelou voľbou k šalátom alebo dokonca k dezertom. 

Cuvée du Terroir Brut Nature 2018

Vaše významné udalosti môžete osláviť fľašou elegantného sektu s bohatým perlením. Svetlé a šťavnaté cuvée vám na jazyku zanechá osviežujúcu stopu limetiek, jabĺk či mladých hrušiek. Prekvapiť vás tiež môžu príjemné dozvuky egrešov, lieskových orechov a kandizovaných broskýň. Sekt je ideálnym aperitívom k morským plodom, syrom či rôzne podávanej zelenine. 

Cuvée Secret Reserva 2018

Červené suché víno z kolekcie Premium je vyrobené z prezretého hrozna, má tmavo rubínovú farbu a bohatú ovocnú arómu. Chuť aj vôňa sú plné tmavého ovocia a korenistých tónov. Miestami môžu pripomínať prezreté višne či dokonca náznaky džemu alebo slivkového koláča. Viacvrstvová, vyzretá chuť a príjemné kyselinka vám prezradí dlhovekosť tohto vína. Červené mäso, divinu a tvrdé zrejúce syry si vďaka tomuto vínu vychutnáte ešte viac. 

Dunaj 2019

Posledné víno z našej TOP päťky patrí tiež k našim srdcu blízkym červeným vínam. Plná rubínová farba je sprevádzaná intenzívnou vôňou tmavých kôstkových plodov s dotykom dreva. Elegantný a komplexný chuťový profil je doplnený o náznaky kávového zrna a čokolády. Táto chuť dlho doznieva v jemne korenistých tónoch. Najlepšie si ho vychutnáte z kalichov na červené víno typu „bordeaux” k bravčovému mäsu a zeleninove prílohe.

Dúfame, že vám toto zhrnutie dodalo inšpiráciu k výberu vína, ktoré sa neskôr môže stať aj vašou obľúbenou stálicou, ktorá nesmie chýbať vo vašich zásobách. Či už sa rozhodnete pre degustačný večer v kruhu priateľov, rodinnú oslavu s dobrým jedlom alebo jednoducho relaxačný večer vo dvojici, budeme radi ak vám tieto chvíle spríjemní niektoré z našich vín.

Prajeme vám lahodné ochutnávanie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *