Magazín, Secret stories

Secret story Petra Slačku

Secret story Petra Slačku. Vinárstvo TAJNA

Sme radi, že aj toto leto vám môžeme ponúknuť ochutnať kuchárske zručnosti Petra Slačku aj v našom vinárstve.


Spoznajte šéfkuchára Petra Slačku a jeho secret story

Prinášame vám príbehy vo formáte Secret Stories, v ktorých poodhalíme tajomstvá ľudí, ktorých práca a životné príbehy nás inšpirujú. Nahliadnite spolu s nami do tajomstiev prístupu k práci ľudí, s ktorými spolupracujeme.

Peter Slačka patrí v gastronómii k slovenskej špičke. Zakladá si na budovaní dobrých vzťahov s ľuďmi, s ktorými pracuje. U nás v Tajnej môžeme len potvrdiť, že je to rodený profesionál a už teraz sa tešíme na všetky naše spoločné projekty. V tomto článku vám prezradíme, kto sa skrýva za jeho srdečným úsmevom.

„Som človek, ktorý rád tvorí hodnoty.”

Napriek tomu, že je preňho dôležité vzdelávať ľudí, ktorí s ním pracujú, neustále sa sa učí aj on sám. Nikdy nepodceňuje spätnú väzbu od svojich hostí. Sám o sebe hovorí, že rád vytvára hodnoty, nielen v rámci jedla, ale aj vo vzťahoch s kolegami, s dodávateľmi, v pracovnom aj osobnom živote.

V práci sa snaží dosiahnuť absolútne maximum a vždy pracuje s tými najlepšími. Označenie šéfkuchára je v jeho prípade nedostačujúce, pretože jeho schopnosti presahujú hranice tejto pozície. Pri všetkých projektoch, ktorým sa venuje ho možno považovať aj za konzultanta a v prvom rade za mimoriadne usilovného človeka. Ľuďom sa snaží prinášať, to čo má rád a čo mu na trhu najviac chýba.

Jeho nedávym projektom bola tvorba menu a znovuotvorenie prestížneho londýnskeho baru KWANT. Taktiež začal dlhodobú spoluprácu ohľadom znovuotvorenia bratislavkej reštaurácie Savoy v hoteli Radisson Blu, Carlton.

„Dobrým ľuďom sa zvyknú diať dobré veci a to aj v neľahkých životných situáciách.”

Jeho tajomstvom pri práci je, že žiadne nemá. Verí, že je dôležité nájsť si vo veciach balans a mať dobré životné nastavenie. Za všetky jeho úspechy môže jeho úprimná pracovitosť, s ktorou prichádza do každého jedného projektu. Snaží sa mať vždy pozitívny prístup k životu aj v práci, pretože verí, že vďaka tomu prekoná akékoľvek neduhy života.

Secret story Petra Slačku. Vinárstvo TAJNA

Peter Slačka v Tajnej, leto 2023

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *