Magazín

Rizling rýnsky SUNSET 2021 – Veľká zlatá medaila a víťaz kategórie v Paríži

rizling rýnsky ocenenie vinalies internationales

V dňoch 1. - 5. marca 2024 sa vo francúzskom Cannes konal jubilejný 30. ročník najprestížnejšej súťaže vína a destilátov, ktorý organizuje Únia enológov Francúzska pod patronátom Medzinárodnej organizácie pre vinič a víno OIV. Súťaž je členom elitnej Svetovej federácie veľkých medzinárodných súťaží vína a destilátov VINOFED.

Pri účasti 2927 vín a destilátov od 636 výrobcov z 38 krajín sveta bolo udelených spolu 879 medailí (30% limit OIV), z toho 148 veľkých zlatých (Grand Or), 550 zlatých (Or) a 181 strieborných (Argent).

Súťažné vzorky hodnotila 113-členná medzinárodná porota zložená z vinárskych expertov z 24 krajín.

Vinárstvo TAJNA získalo Grand Or (veľkú zlatú medailu) za Rizling rýnsky SUNSET 2021 a cenu PRIX VINOFED ako víťaz finálového rozstrelu najvyššie hodnotených suchých bielych vín. Cena Svetovej federácie veľkých medzinárodných súťaží vína a destilátov Prix VINOFED sa udeľuje na každej z členských súťaží ako výsledok veľkého finálového rozstrelu najvyššie hodnotených vín v danej súťaži, a to v štyroch kategóriách: biele suché vína, červené suché vína, ružové suché vína, šumivé vína brut.

vinalies internationales diplom, vinárstvo tajna
Diplom Prix Vinofed - vinárstvo TAJNA

Súťažné vzorky hodnotila 113-členná medzinárodná porota zložená z vinárskych expertov z 24 krajín.

Pri účasti 198 súťažných vín a destilátov od 37 výrobcov získalo Slovensko spolu 74 medailí, z toho 23 veľkých zlatých, 46 zlatých a 5 strieborných.

Objavte víno na našom e-shope: