Novinky, Vinárstvo Tajna

Kolekcia TAJNA sa mení na SUNSET

vino tajna pohare ovocie

Zoznámte sa s kolekciu, ktorú sme venovali nášmu vinohradu Sari. Príbehy honu Sari píšu slnečné lúče a vďaka nim si môžeme vychutnávať exkluzívne západy slnka z najvyššieho bodu tohto vinohradu. Za menom SUNSET sa však skrýva viac ako iba západy slnka. SUNSET je metaforou jedinečného terroiru, o ktorý sa postaralo samotné slnko. Vinohrad Sari je ľúbený slnkom tak veľmi, že vďaka nemu na tomto mieste vznikla unikátna mikroklíma.

Spoznajte príbeh, ktorý sa skrýva za filozofiou SUNSET

Harmonický život vo vinohrade je plný rozmanitosti a energie. Optimálna mikroklíma je ovplyvnená sklonom svahu, na ktorom rastie vinič. Orientácia jednotlivých radov a samotný spôsob výsadby vytvorili priaznivé podmienky pre dobrú úrodu. Príroda na tomto mieste prekypuje životom a preto sme sa rozhodli nebojovať s ňou, ale naučili sme sa jej načúvať a rozumieť. Silné aj slabé stránky vinohradu vnímame s pokorou a rešpektom a budujeme si s ním jedinečné puto, ktoré nám umožňuje vďačne využívať dary, ktorými nás každoročne obdarúva. Každý ročník prináša vlastné úskalia a úspechy.

etiketa vína Tajna

Hrozno z najlepších polôh

Hon Sari má vďaka svojej polohe vždy dostatok slnka a skvelé prúdenie vzduchu, čo napomáha neustálnemu prevzdušňovaniu vinohradu. Omamnú vôňu viniča tak môžete cítiť na míle ďaleko. Hrozno z tohto vinohradu je svieže, šťavnaté a vhodné na prípravu zmyselného vína.

Poctivá práca a trpezlivosť prinášajú vytúžené odrodové víno

Keďže si zakladáme na tom, aby vinohrad Sari niešol štatút bio vinohradu, ani v prípade horších podmienok nerobíme kompromisy. Nikdy si neuľahčujeme hospodárenie na úkor kvality. Vieme, že iba poctivou prácou a trpezlivosťou dosiahneme víno, ktoré spĺňa naše vysnené požiadavky. Vďaka tomu je hrozno z vinohradu Sari bohaté, kvalitné, plné sviežosti a vitamínov. Je nabité slnečnou energiou a vhodné na prípravu prvotriedneho vína.

vino Tajna, pohare, pomarance

Aké vína sem patria?

Vína SUNSET sú sofistikované gastronomické vína s mohutnejším telom a dlhším zrením vo fľaši. Červené vína sú najchutnejšie v treťom roku po zbere, biele už v druhom. Majú stredný až vyšší objem alkoholu a vyznačujú sa mimoriadnym majstrovstvom vinára, ktoré pocítite v ich lahodnej chuti. Pitie pri západe slnka dodáva týmto vínam špeciálne čaro. Vychutnáte si ich aj počas príjemných letných večerov a gastronomických zážitkoch s priateľmi a rodinou.

Spoznajte celú kolekciu SUNSET na našom e-shope

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *