Magazín

Ochutnávka vína vo vinárstve Tajna. Príďte si posedieť do rozprávkového prostredia viníc

zažite ochutnávku vína vo vinárstve TAJNA

Ak hľadáte unikátny spôsob, ako objavovať svet vína a zároveň si v srdci odniesť nezabudnuteľný zážitok, navštívte vinárstvo TAJNA. Ponúkame viaceré možnosti ochutnávky vína, aby sme vyhoveli rôznym záujmom a preferenciám našich návštevníkov. 

Navštívte nás vo vinárstve

Chcete sa ocitnúť priamo v centre diania? V objatí viníc a hrejivých lúčov slnka, vďaka ktorým je naše víno také jedinečné? Navštívte nás počas otváracích hodín a my vám ponúkneme degustáciu vína priamo na mieste, kde naše víno vzniká a kde sa oň s láskou staráme. Počas návštevy vám priblížime portfólio našich vín a osobne predstavíme filozofiu nášho projektu. Aké sú naše vinohrady, ako náš organický vinič pestujeme, ako sa vyrába víno a kedy jeho chuť vynikne najlepšie? Nechajte sa poučiť od odborníkov. 

  

Ak vás láka dozvedieť sa o našom víne viac a spoznať ho po viacerých stránkach, nie je potrebné rezervovať si termín. Stačí sa vo vinárstve zastaviť počas otváracích hodín, ktoré nájdete na našej webovej stránke. Aby ste si na víne nepochutnávali s prázdnym žalúdkom, ponúkneme vás aj slaným občerstvením podľa aktuálnej ponuky. Ste šofér a po degustácii vína by ste sa nemali ako dostať domov? Zabezpečíme vám šoféra na cestu sem aj späť, stačí nás o vašej potrebe informovať. 

  

Ceny ochutnávok sú nasledovné: 

3 vzorky vína: 20 € / osoba 
6 vzoriek vína: 35 € / osoba 
8 vzoriek vína: 45 € / osoba 

Letné degustácie a eventy. Keď vás zlákajú letné vône a farby

Počas letných mesiacov spolupracujeme s prestížnymi slovenskými kuchármi a organizujeme rôzne degustácie vína a eventy. Tieto udalosti sú príležitosťou pre našich návštevníkov zažiť víno v kombinácii s výnimočným jedlom, ale aj gastronomickým zážitkom. Aby ste mali prehľad o jednotlivých podujatiach, pripravili sme si pre vás kalendár letných eventov. 

  

Neoberte sa o perfektnú letnú grilovačku ani o nezabudnuteľný fine-dining. Okrem toho, že spoznáte jedinečné kombinácie jedla a vína, máte možnosť spoznať čerstvé produkty lokálnych farmárov, ktoré sa tiež podpisujú pod kvalitu pokrmov. Zážitkom pre návštevníkov nie je len to, čo sa pred nimi ocitne na tanieri či v pohári, ale aj samotná atmosféra prípravy pokrmov, akú vyčarujú uznávaní slovenskí kuchári. 

  

V júni vás na tanieri potešia špeciality Pavla Sekerku, ale aj grilované lahôdky Michala Konráda inšpirované ázijskou kuchyňou. V júli si zasa môžete vychutnať potešenie zo spojenia jedla a vína vďaka myšlienkam Petra Slačka. Máte chuť na 8-chodové degustačné menu? V auguste vám ho pripraví hviezdny Lukáš Hesko. Kým ešte vinohrad žiari farbami a lúče slnka nechladnú, stíhame aj autentickú septembrovú grilovačku s Gabom Kocákom. Nenechajte si to ujsť. 

Naozajstný piknik vo viniciach

Času, ktorý môžeme v dnešnej dobe plnohodnotne stráviť s našou rodinou alebo priateľmi, je žalostne málo. Ak hľadáte jedinečný spôsob, ako ich potešiť a na chvíľu zahodiť za hlavu všetky starostineváhajte si objednať piknik v našich ekologických vinohradoch. Mailom alebo telefonicky nás informujte o preferovanom zložení piknikového koša, aby sme ho mohli pre vás pripraviť z čerstvých a kvalitných lokálnych surovín. Ak vám bude počasie priať, na piknik vo viniciach v Tajnej nikdy nezabudnete. Získate presne toľko súkromia, koľko potrebujete, aby ste sa mohli uvoľniť a užiť si spoločné chvíle. Ako miesto pikniku nemusí slúžiť len rozsiahly vinohrad, ale aj naša ozvučená a osvetlená párty lúka. Zarezervujte si ju, kým vás s podobne originálnym nápadom nepredbehne niekto iný. 

Súkromný aj firemný event

Vo vinárstve Tajna vieme pre vás zorganizovať súkromné oslavy alebo firemné podujatia, zásnuby, svadbu či akýkoľvek špeciálny event spojený s degustáciou vína. Kontaktujte nás a radi vám pomôžeme s prípravou podujatia, čo sa týka zabezpečenia pokrmov, nápojov, výzdoby či programu. Vinice Tajnej sú ideálnym miestom na zorganizovanie teambuildingu, firemného školenia alebo porady. Diskrétne prostredie a technicky vybavené priestory, služby someliéra či dostupné ubytovanie sú hlavnými výhodami vinárstva Tajna. 

  

Príďte sa potešiť upokojujúcimi výhľadmi na sviežu zeleň viníc, kvalitnými dúškami vína a vysokou odbornosťou a ústretovosťou personálu vinárstva Tajna. Tešíme sa na Vašu návštevu!