Vinársky slovník

Humidor na víno

Humidor na víno je zariadenie, ktoré slúži na správne skladovanie a uchovávanie vín za optimálnych podmienok. Jeho hlavnou úlohou je udržiavať konštantnú teplotu a vlhkosť, čo je kľúčové pre zrejúce víno. Vďaka správnemu skladovaniu v humidore sa víno vyvíja a zreduje tak, aby bolo čo najchutnejšie.

Humidory na víno často obsahujú termoreguláciu, ktorá udržiava optimálnu teplotu, často medzi 10 a 18 stupňov Celzia pre červené aj biele vína. Okrem toho udržiavajú aj správnu vlhkosť vzduchu, čo môže byť kľúčové pre zachovanie korkov v dobrom stave a pre prevenciu oxidácie vína.

Pre milovníkov vína, ktorí si prajú, aby ich investícia do kvalitných fliaš nebola znehodnotená nesprávnym skladovaním, môže byť humidor na víno dôležitým nástrojom na zabezpečenie dlhodobej kvality a úžitku z ich zbierky.

Vinárstvo TAJNA

Príroda nám dáva dokonalý produkt vo forme hrozna a my jej to chceme neustále odplácať. Ekologickým prístupom k vinohradu tvoríme víno bez rezíduí po chemických prípravkoch, minimálne zaťažujeme životné prostredie a budujeme prirodzenú imunitu vinohradov. Dbáme na kvalitu, nielen prostredia ale aj produktu, ktorý tvoríme.