Vinársky slovník

Cabernet

Cabernet sauvignon – pán Bordeaux a červených vín.

Odroda vína, ktorú poznajú tisícky ľudí na svete. Radí sa nielen medzi najznámejšie, ale aj najchutnejšie. Prečítajte si viac o Cabernet Sauvignon, dominante červených vín. ​

Svetové víno

Keď píšeme o tom, že túto odrodu vína pozná takmer celý svet, tak to myslíme do bodky. Vo Francúzsku, konkrétne v rozšírenej vinárskej oblasti Bordeaux, patrí medzi tie najlepšie modré bobule hrozna.

Cabernet sauvignon sa pestuje v rôznych kútoch sveta. Ľahko sa prispôsobuje klimatickým podmienkam, a preto rastie v Argentíne, Austrálii, Chile, ale aj na južnom Slovensku. Tešia sa mu vinári v okolí Nitry a Malokarpatskej oblasti. 

Chuť, ktorá nesklame

Ako spoznáte, či práve pijete delikátny Cabernet sauvignon? Je typický tmavočervenou farbou a vôňou po černiciach, ríbezliach a hrozienkach. Možno v ňom cítiť jemne korenistú chuť a tiež tabak. Cabernet sauvignon je víno presne pre vás, ak chcete obohatiť svoje chuťové poháriky o zmes esencií a rôznych chutí.

Objavte naše červené vína tu: ČERVENÉ VÍNA Z TAJNEJ

Vinárstvo TAJNA

Príroda nám dáva dokonalý produkt vo forme hrozna a my jej to chceme neustále odplácať. Ekologickým prístupom k vinohradu tvoríme víno bez rezíduí po chemických prípravkoch, minimálne zaťažujeme životné prostredie a budujeme prirodzenú imunitu vinohradov. Dbáme na kvalitu, nielen prostredia ale aj produktu, ktorý tvoríme.