Novinky, Zaujímavosti

Víno Tajna – aj tu nás môžete ochutnať II.

Milí priatelia, víno Tajna môžete ochutnať iba vo vybraných hoteloch, reštauráciách a vinotékach. Radi by sme vám preto predstavili niektoré HoReCa zariadenia v Bratislave, v ktorých si môžete vychutnať naše vína a zároveň príjemne stráviť čas v krásnom prostredí Starého Mesta.

Vychutnajte si víno Tajna počas potuliek Bratislavou

Vinotéka One More

Vinotéka v blízkosti Bratislavského hradu má svoj charakter a atmosféru. One More je malá rodinná firma zaoberajúca sa viac ako 20 rokov dovozom a predajom vína. V poslednom období sa venuje hlavne šumivým vínam, najmä Prosecco, Champagne a Cava. Snaží sa ísť vlastnou cestou, ktorá je zameraná najmä na malé vinárstva, ktoré svoju produkciu vytvárajú s maximálnym ohľadom na pôdu a životné prostredie a pri súčasnom ohľade na najvyššiu kvalitu vína. Najúspešnejší z nich boli ocenení najvyšším certifikátom z oblasti biodynamiky Demeter.
Vo vinotéke One More máte možnosť stráviť príjemné chvíle so svojimi priateľmi pri pohári vín nášho vinárstva TAJNA. Vychutnajte si bohatý sortiment bielych vín – Rizling vlašský, Sauvignon Blanc, Cuvée Sari, Pinot Blanc, Chardonnay, Cuvée Tajna, posledné fľaše nášho mimoriadne úspešného ružového Cabernet Sauvignon Rosé 2015, sekt vyrobený klasikou metódou Rizling vlašský Brut, a v najbližšom období aj prvé červené víno ročníka 2015 Dunaj.

Prečítajte si aj Barrique alebo barikové víno – viete, čo môžete od neho očakávať?

V portfóliu vinotéky tiež nájdete výrobcu Prosecco, ktorý v roku 1923, ako prvý vôbec, uviedol na svojej etikete názov Prosecco. Môžete tu tiež ochutnať víno z jediného vinárstva na svete, ktorého vinohrady sú vysadené výlučne odrodou Rizling rýnsky. K raritným vinárstvam tiež patrí Domaine de la Solitude zo Châteauneuf-du-Pape založené pápežom Barberini (1623–1627).
Toto je ale len časť z toho, čo vo vinotéke One More môžete nájsť. Ochotný personál vám rád poradí pri výbere vína ako aj Norika Krčméryova, absolventka WTSA London a Bordeaux Institute, ktorá sa na výbere vín intenzívne podieľala.

Vinotéka & Wine Bar Vínimka

Vinotéku Vínimka otvoril v Bratislave jeden z najlepších slovenských someliérov Andrej Lúčny. Podnik sa nachádza len pár krokov od Erdödyho paláca na pešej zóne na Ventúrskej ulici, neďaleko historickej budovy Slovenského národného divadla a Dómu sv. Martina.
Nový podnik je členený na niekoľko častí a v ponuke má slovenské i svetové vína, ale tiež destiláty, oleje, ovocné octy a ďalšie kulinárske špeciality.
Vinotéka sa zameriava na na Slovensku menej známe prémiové značky. Vína zväčša pochádzajú z rodinných vinárstiev, kde sa vinič pestuje v súlade s prírodou a výsledné produkty majú bio kvalitu.
Vychutnajte si na tomto „vínimočnom“ mieste v srdci Starého Mesta náš medailami ocenený Rizling vlašský, Pinot Blanc, Chardnonnay i limitované objemy Cabernet Sauvignon rosé 2015 a pri troche šťastia aj Cabernet Sauvignon z historicky prvého ročníka produkcie TAJNA 2013.

Prečítajte si aj Bio vinohrad – tajomstvá vinohradníctva v Tajnej

Objavte čarovnú atmosféru luxusného boutique hotela ALBRECHT.

Gastronomická legenda znovu ožila v roku 2008, kedy budova prešla dôkladnou rekonštrukciou. Dnes kraľuje v jej kuchyni Jaroslav Žídek, ktorý si reštauráciu prenajal a splnil si tak sen o rodinnej reštaurácii, kde sa majiteľ zároveň stará o svojich hostí.

„Vždy som chcel mať svoju reštauráciu s rodinnou atmosférou. Kde osobne poznám svojich dodávateľov, varím z kvalitných produktov a za mojimi hosťami vybehnem z kuchyne a pozdravím ich. Sen sa mi splnil. Volá sa ALBRECHT.“ – hovorí Jaroslav Židek

Cestovaním po Slovensku spoznal veľa zaujímavých ľudí a hlavne si našiel kvalitných „dodávateľov“ do svojej reštaurácie ALBRECHT.
Pri výbere vín dali prednosť malým, rodinným vinárstvam, nájdete tu však aj väčšie vinárstva, ktorých vína sa oplatí vyskúšať.
Z našej produkcie TAJNA Vineyards & Winery tu máte možnosť v príjemnej atmosfére a pri skvelom jedle ochutnať ako aperitív alebo hlavné víno k tasting menu šéfkuchára sekt Rizling vlašský Brut alebo k delikátnej úprave rýb elegantné Cuvée Sari, víno vyrobené z odrôd Semillon a Sauvignon Blanc 2015.
Súčasná reštaurácia ALBRECHT sa nachádza na mieste, kde na začiatku 20.storočia stála spomienkami opradená výletná reštaurácia a kaviareň Albrecht vinárskej rodiny Albrechtovcov. V prostredí pôvabných vinohradov navrhol priestrannú dvojkrídlovú budovu v eklektickom štýle úspešný staviteľa a architekt Alexander Feigler ml. Kozmopolitný Prešporok tak získal jedinečné miesto s prvotriednou pohostinskou kultúrou a prekrásnym výhľadom na Dunaj. Svojich priaznivcov tu mala predovšetkým známa vinárska torta pani Albrechtovej.

Prečítajte si aj Víno Tajna – aj tu nás môžete ochutnať I.

Ďalšie prevádzky, v ktorých môžete ochutnať naše vínko nájdete na mapke v sekcii kontakty.

Prijmite pozvanie na eventy a degustácie a zažite neopakovateľnú atmosféru vinárstva Tajna.


Viac zaujímavých článkov pre všetkých, ktorí milujú víno nájdete v našom magazíne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *