Víno uvoľňuje atmosféru a prebúdza zmysly. Pohárik vína topí ľady na oboch frontoch a umocňuje spoločné zážitky. Už len jeho opojná vôňa, krivky vínového pohára a farba červeného vína dokáže naštartovať rande ešte predtým, ako ochutnáte prvý dúšok. Aj preto je opojný mok súčasťou takmer každého večera so šťastným koncom 🙂 Existujú však aj sexy fakty o víne, ktoré ste určite ešte nepočuli.

Víno, či už s bublinkami alebo bez, je jednoducho odpradávna spojené so sexuálnou príťažlivosťou. Treba však dať pozor, aby ho nebolo príliš. Bola by škoda nič si z príjemného večera vo dvojici nepamätať 🙂

„Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.“ Jan Werich

Rosé víno Tajna

Víno rozžiari pleť

Pohár červeného vína môže dodať vašej tvári sexy svieži výzor. Polyfenoly vo víne zabraňujú  starnutiu pleti  a dodávajú jej  zdravú farbu. Príjemná omladzovacia kúra, čo myslíte?

(Ne)šťastná náhoda

Jednou z najpopulárnejších legiend o objave vína hovorí príbeh ženy z harému Jamsheeda, perzského kráľa. Zaľúbená žena si chcela vziať život pomocou fermentovaného hrozna, o ktorom sa predpokladalo, že je jedovaté. Opak bol však pravdou. Víno bolo objavené, keď precitla živá a dokonca spokojná.

Pohár podľa poprsia

Legenda hovorí, že tvar pohára na šampanské bol inšpirovaný ľavým prsníkom Márie Antoinetty. Podobná povesť však sprevádza aj poprsie Madam du Pompadour, Madame du Barry, Napoleonovej manželky cisárovnej Josephine Diane de Poitiers a trójskej Heleny. Kde je pravda, sa asi už nedozvieme.

Prečítajte si aj 50 odtieňov rosé, alebo čo ovplyvňuje farbu ružového vína

Víno Tajna

Červené afrodiziakum

Červené víno, vo farbe lásky, prebúdza v ženách  náladu na sex. Prieskumy dokonca ukázali, že ženy, ktoré uprednostňujú červené víno, majú zvyčajne väčšiu chuť na sex ako iné ženy. Vedci sa domnievajú, že zlúčeniny vo víne zapríčiňujú zvýšené prúdenie krvi, čo vedie k zvýšeniu úrovne sexuálnej túžby.

Lákavá aróma

Len vôňa vína stačí na to, aby ste začali flirtovať. Vôňa prebúdza v ľudskom mozgu feromóny, chemikálie, ktoré spôsobujú u ľudí intímnejšie  a dôvernejšie správanie k opačnému pohlaviu.

Prečítajte si aj Nie je Rizling ako Rizling, alebo „ryňák“ a „vlašák“ nie sú príbuzní

Lepší sex

Ženy, ktoré pijú jeden až dva poháre vína každý deň, zažívajú väčšiu rozkoš počas sexu. Štúdia zistila, že víno môže zlepšiť prežívanie intímnych chvíľ, na základe spätnej väzby od žien, ktoré víno pili pravidelne, a ktoré nie.

Citlivé nošteky

Ženy sú zvyčajne lepší ochutnávači vína než muž. Najmä v reprodukčnom veku majú veľmi citlivý nos a jednotlivé zložky rozoznávajú jednoduchšie ako muži. Ich pôžitok z vína by mal byť preto u nežného pohlavia väčší.

Prijmite pozvanie na eventy a degustácie a zažite neopakovateľnú atmosféru vinárstva Tajna.

degustácia vín eventy ochutnávka vínadegustácia vín eventy ochutnávka vínadegustácia vín eventy ochutnávka vína

E-shop
Magazín