Pinot Blanc 2018

10,20 

PINOT BLANC 2018: víno s chráneným označením pôvodu, biele, polosuché.

Katalógové číslo: 0,75 l Kategórie: ,

Popis

PINOT BLANC 2018: víno s chráneným označením pôvodu, biele, polosuché.

Doprava zadarmo v rámci SR PRI NÁKUPE NAD 30 €. Je možný aj odber mixovaného kartónu (6 ks fliaš – rôzne vína). Bezpečne vám doručíme vaše víno v špeciálnych obaloch rôznych veľkostí – systém DPD WineLogistic.

Odroda:

Burgundské biele (Pinot Blanc) 100 %

Chuťové a senzorické vlastnosti:

Víno jasnožltej farby s elegantnou vôňou čerstvého jablkového pyré, koreneného štipkou mletej vanilky. Chuť je v porovnaní s vôňou bohatšia a komplexnejšia, pripomína sušené jablká s kvapkou agátového medu. Na podnebí sa po prehltnutí objavujú exotické stopy banánov a škorice. Zvyškový cukor v dochuti neprekvapuje, naopak príjemne uzatvára stredne plné telo vína na pozadí sviežich ovocných kyselín.

Odporúčanie k jedlu:

Rizoto s lesnými hríbmi a slaninkou, langustový krém s pečenou brokolicou, vitello tonnato s kapary, curry s kuracím mäsom a krevetami, bryndzové pirohy.

Servis vína:

Pri teplote 8 – 10 °C v širších kalichoch mierne uzavretého tulipánu s objemom 450 – 500 ml.

Fľašová zrelosť:

1 – 3 roky

Denník vinára: Pinot Blanc

Zrelé a zdravé strapce hrozna odrody Burgundské biele sme zberali ručne vďaka mimoriadne teplému ročníku 7. septembra 2018 ráno. Dôvodom pre skorší zber bola snaha zachovať v budúcom víne dostatok kyselín, čo sa nám aj podarilo. Mušt po odkalení dosiahol cukornatosť 21 °NM. Spracovanie hrozna i kvasný proces sme viedli s ohľadom na tropický charakter ročníka. Víno má peknú ovocnú dochuť s lahodným zvyškovým cukrom, ktorý harmonicky dopĺňa šťavnaté kyseliny.

Stiahnuť technický list

 Pinot Blanc