Cuvée 18+ biele, 2017

4,80 

Kategórie: , , , Značka:

Popis

Cuvée 18+ biele, ročník 2017 – víno s chráneným označením pôvodu, biele, polosladké

VYUŽITE MOŽNOSŤ DOPRAVY ZDARMA UŽ PRI NÁKUPE NAD 30 €. VÍNA VÁM DORUČÍME V PRIEBEHU 48 HODÍN.

Bezpečne vám doručíme vaše víno v špeciálnych obaloch rôznych veľkostí – systém DPD WineLogistic.

Cuvée 18+ biele, ročník 2017

0,75 l

Klasifkácia:
Víno zo Slovenska
Nitrianska vinohradnícka oblasť
Vinohrad Sari
Víno s chráneným označením pôvodu, biele, polosladké

Odroda:
Pinot Gris 100 %

Chuťové a senzorické vlastnosti:
Svetlý slamovožltý farebný odtieň, v nose príťažlivá medová ovocná nota hrušiek, broskýň i manga. Víno lahodnej chute plnej zrelého exotického ovocia láka svojou ľahkosťou i osviežujúcou šťavnatosťou. Príjemný celkový dojem umocňuje zvyškový cukor, ktorý je v harmónii s hladkými nevtieravými kyselinami.

Odporúčanie k jedlu:
krémové rizoto s ragú z lesných húb a parmezánom, cestoviny Carbonara so slaninkou a vajíčkom, Francúzska cibuľačka s opečeným chlebom, zapekaný syr s bielou plesnou a zeleninou Ratatouille

Servis vína:
pri teplote 8 – 10 °C v kalichoch mierne uzavretého tulipánu s objemom 400 – 450 ml

Fľašová zrelosť:
1 – 2 roky

Denník vinára: Cuvée 18+ biele, ročník 2017

Biele cuvée 18+ pochádza z hrozna odrody Pinot Gris, u nás skôr známej ako Burgundské sivé, alebo Rulandské šedé. Ovocný a sladší štýl, v akom ho pripravujeme, osloví najmä mladšiu generáciu konzumentov, ale aj priaznivcov polosladkých vín. Naše „Pinot Grigio“ pochádza zo zrelého hrozna dopestovaného v mladej výsadbe na hone Sari. To sa v ročníku 2017 tešilo vynikajúcim klimatickým podmienkam, vďaka ktorým sme zvolili spracovanie s dôrazom na zachovanie exotickej ovocnosti a podporili jeho nádherný medový charakter krátkou maceráciou na šupkách i kvasením pri nízkej fermentačnej teplote. Jeho esprit však pre bohaté arómy hrozna, broskýň a medu nevydrží dlho. Cuvée 18+ biele je určené na skoršiu spotrebu, najlepšie do jedného roka po nafľašovaní.

Stiahnuť technický list

Rizling vlašský

Cuvée 18+ biele, 2017