Novinky

Naše vína sú súčasťou ponuky PRIMI

PRIMI, jedinečný koncept spájajúci stredomorskú kuchyňu, starostlivo vyberané vína, moderné kokteily a príjemnú atmosféru so skvelou hudbou priniesol začiatkom tohto mesiaca nové menu, nápojový lístok i netradičnú vínnu kartu.
Tá ako prvá na Slovensku rozdeľuje vína nie podľa klasických, často neprehľadných zoznamov krajiny, odrody, či obsahu zvyškového cukru, ale podľa štýlu. Deväť jedinečných kategórií PRIMI vínnej karty tvoria Šumivé vína a Champagne, Ružové vína, Ľahké príjemné biele vína, Aromatické biele i Plné rozvinuté biele vína. Červené vína si hostia môžu vychutnať v sérii Príjemných vyzretých, Plných rozvinutých a Zemitých. Samostatnú kategóriu tvoria aj prírodne sladké Dezertné vína.

Legendárna sieť reštaurácií Primi ponúka v novej vínnej karte aj naše tri vína

V kategórii plných rozvinutých bielych vín môžete ochutnať Pinot blanc 2014 a prémiové Cuvée Sari 2014, blend odrodových vín Semillon a Sauvignon blanc. V kategórii aromatických vín zaradili Cuvée Tajna 2014, blend Rizlingu vlašského a Tramínu korenistého. Podľa filozofie Všetko, čo mám rád sme sa opýtali Vladimíra Hronského, executive sommeliera MEDUSA GROUP o jeho osobný tip pre hostí na odporučenie z atraktívneho menu k vínam z produkcie TAJNA VINEYARDS & WINERY. „Rozvinutý Pinot blanc v polosuchej forme s delikátnou chlebovinkou a notami pistácií príjemne dopĺňa chuť risotto ai fungi di bosco – rizota s lesnými hubami, kuracími prsiami a mladým špenátom. Cuvée Sari s herbálnou vôňou a minerálnym tónom na jazyku s dochuťou dužiny žltého brazílskeho melónu je výborným partnerom pre steak z tuniaka s pečenými baby zemiakmi, cukrovým hráškom a špenátom, servírovaný so sušenými paradajkami a omáčkou z prepáleného masla. Pre pikantne aromatické a súčasne korenisto svieže Cuvée Tajna s notami vlašských orechov a pevnou šťavnatou kyselinkou v dochuti sa hodia variácie bravčovej panenky sous vide so smotanovou omáčkou, lesnými hubami a mačkanými zemiakmi s tymianom.“ Priaznivci vín z Tajnej si tak môžu svoje obľúbené ročníky vychutnať v prevádzkach PRIMI v Bratislave pri Dunaji (Eurovea), v centre Starého Mesta (Michalská ulica) a v obchodnom centre Polus (Nové Mesto). Možnosti pre návštevu a ochutnanie niektorej z odporučených špecialít v spojení s našim vínom majú aj hostia PRIMI na východe Slovenska v Košiciach. Čaká na nich príjemná obsluha, ako aj príjemné gurmánske zážitky párovania skvelého jedla a vína.
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *