Náš príbeh a rodina

My a naši ľudia – vinárstvo Tajna

 
Peter Czako

Ing.Peter Czako PhD.

Výrobný riaditeľ
Od malička bol vedený k pestovaniu viniča, výrobe vína. Starý otec ho učil a neustále mu vravieval “ … víno musíš robiť s láskou, ale hlavne z hrozna…“
Vysokoškolské vzdelanie v odbore vinohradníctvo a vinárstvo na katedre FZKI SPU Nitra ukončil v roku 2005. Počas štúdia v roku 2004 pôsobil jednu sezónu v USA vo vinárstve Napa Valley – Cuvaison winery. Po ukončení školy zostal študovať na katedre FZKI, kde úspešne v roku 2008 získal titul PhD. Od roku 2008 do roku 2011 pracoval ako technológ vo vinárstve VÍNO NITRA. V rokoch 2011 až 2016 pracoval na Fakulte biotechnológii a potravinárstva na katedre skladovania a spracovania rastlinných produktov SPU Nitra, kde vyučoval predmety enológia, senzorické hodnotenie potravín, pivničné hospodárstvo a spracovanie hrozna. Od 01/2017 je výrobným riaditeľom vo vinárstve Tajna, kde je zodpovedný za pestovanie viniča a výrobu vína vo vinárstve.
Môže si pripísať účasť i na domácich a zahraničných, medzinárodných súťažiach v senzorickom hodnotení vína.
vinárstvo tajna

Vladimír Hronský

Brand manager
Ako profesionálny znalec v oblasti vinárstva a vinárskeho marketingu pracuje pätnásť rokov. Vzdelaním enológ sa po absolvovaní modranskej “vinárky” a Chemickotechnologickej fakulty STU stal someliérom, organizátorom vinárskych podujatí, lektorom akreditovaných someliérskych kurzov, autorom dvoch sprievodcov slovenskými vínami a desiatok odborných aj populárnych článkov o víne. Spolupracoval na výrobe dokumentárneho seriálu Vínne cesty Slovenska (RTVS). Výkonný riaditeľ spoločnosti EnoVia, poskytujúcej poradenské služby najmä v oblasti marketingu vína. Od minulého roka pôsobí ako executive sommelier Medusa Group a brand manager vo vinárstve Tajna vineyards and winery.
 
 
 

 
 
 

Ladislav Cigáň

Pomocný agronóm / pomocný technológ
 
 
 
 
vinárstvo tajna

Jaroslav Bugáň

Agrotechnický poradca
Ikona Slovenského vinohradníctva, ktorý získal svoju odbornosť v Poľnohospodárskej majstrovskej škole vo Vrábľoch. Po 36. rokoch prežitých vo viniciach v rodných Dulovciach, odovzdáva svoje skúsenosti novým vinohradníckym projektom na Slovensku.
 
 
 
 

Prijmite pozvanie na eventy a degustácie a zažite neopakovateľnú atmosféru vinárstva Tajna.

degustácia vín eventy ochutnávka vínadegustácia vín eventy ochutnávka vínadegustácia vín eventy ochutnávka vína
 
[wp_social_sharing social_options=’facebook,linkedin,pinterest‘ facebook_text=’Zdieľať na Facebooku‘ linkedin_text=’Zdilať na LinkedIn‘ pinterest_text=“Zdieľať na Pintereste“ icon_order=’f,p,l‘ show_icons=’0′ before_button_text=“ text_position=“ social_image=“]
 

Viac zaujímavých článkov pre všetkých, ktorí milujú víno nájdete v našom magazíne:

barrique

Škola vína


merlot

Kultúra vína


bordeaux

Zaujímavosti


 
 
 

Súvisiace príspevky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *