Zaujímavosti

Červené víno využívajú na liečbu mnohých chorôb

Či sa to Rusku páči alebo nie, chorých chcú naďalej po anexii Krymu liečiť tak riadne po rusky. Nezbláznili sme sa, ale život s červeným vínom je plný absurdít. Človek by si totiž myslel, že Rusi budú poslední, čo bojujú proti alkoholu. Ale na Kryme museli požiadať báťušku Putina, aby aspoň pre medicínske dôvody obmedzil svoj krutý boj s alkoholom. Krym je od Moskvy ďaleko, a tak to vyšlo – červené víno lieči.

Krym bol súčasťou Ruska od konca 18. storočia. V roku 1954 ho vodca Sovietskeho zväzu Nikita Chruščov daroval Ukrajine. Krymské úrady koncom februára 2014 odmietli uznať legitimitu novej vlády v Kyjeve a vyhlásili sporné referendum o odtrhnutí. Po jeho jednoznačnom výsledku požiadali vtedajšie krymské úrady Kremeľ o návrat k Rusku. Moskva neváhala, už len preto, že na polostrove sídli ruská čiernomorská flotila.

Prečítajte si aj Slovenské víno – zaujímavosti vinohradníckych oblastí

Lekári z Krymu odporúčajú červené víno

Po návrate, anexii či okupácii, vyberte si, čo len chcete, nastal problém. Lekári z Krymu svorne tvrdia, že ich pacientom musia v sanatóriách nalievať liečivé červené víno. Takto prosíkali do Moskvy. Báťuška Putin bol ich liečivé moky v roku 2015 s pánom Silviom Berlusconim okoštovať. Veľmi si ich obaja pochvaľovali. Dali si v pivniciach krymského vinárstva Massandra spolu víno z roku 1775.
Riaditeľka Massandry Janina Pavlenková im osobne otvorila jednu z najcennejších fliaš Jerez de la Frontera z roku 1775. Bola jednou z piatich fliaš vzácneho vína, ktoré na Krym priviezol zo Španielska zakladateľ Massandry gróf Michail Voroncov. Na aukciách má cenu 150 tisíc dolárov. Na Kryme im koštovku vzácnej fľaše ocenili na 60 dolárových centov.

Prečítajte si aj Barrique alebo barikové víno – viete čo môžete od neho očakávať?

Vráťme sa k zdravotníckej téme. Krymskí doktori sa nielen preto odvážili požiadať pokorne o povolenie nalievať krymské červené víno v sanatóriách. Ruské zákony alkohol v zdravotníckych zariadeniach prísne zakazujú a časovo obmedzujú jeho predaj aj v obchodoch.
Trafili dobre. Putin alkoholu nefandí, ale robí všetko preto, aby sa darilo krymskému vínu. V sanatóriách na polostrove, kde bežne využívajú červené víno na liečbu mnohých chorôb, najmä ischemickú chorobu srdca, dostali požehnanie vládcu. Jeho urodzenosť báťuška prezident privrel oči a nechal ich, aby si liečili pacientov po svojom. Dobrý chlap, nie?

Prijmite pozvanie na eventy a degustácie a zažite neopakovateľnú atmosféru vinárstva Tajna.

Viac zaujímavých článkov pre všetkých, ktorí milujú víno nájdete v našom magazíne.

Zdroj obr.: pixabey

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *